ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Меморіальний будинок-музей Ф.Ф. Манайла

    25 апреля 2024 четверг
    134 переглядів

    Меморіальний музей видатного закарпатського художника Федора Федоровича Манайла (1910-1978) відкрито в Ужгороді 9 лютого 1981 року. У меморіальних та експозиційних приміщеннях зібрані особисті речі, документальні матеріали, велика кількість художніх творів, які знайомлять глядача з творчістю відомого майстра пензля. Фонди музею нараховують близько 2000 експонатів, серед них твори живопису та графіки, ескізи до оформлення книжок, експонати монументального та декоративно-прикладного мистецтва, велика кількість документів з особистого архіву митця.Сонячне мистецтво живопису митця – це мальовнича візитна картка рідних Карпат з їхніми піднебесними вершинами, із своєрідним укладом життя і побуту, звичаїв, фольклору, вірувань працьовитих закарпатців. Світ образів Манайла – відгомін його душі, переданий чаром барв, неймовірною гармонією відчуття краси людини і краси рідного краю.

    Творча спадщина Манайла широка та різноманітна: живопис, графіка, декорації, монументалістика, книжкова графіка. Художник театру, кіно, сцени – він скрізь виявив блискуче володіння технікою та специфікою різних видів мистецтва.

    Манайло – жива піввікова історія нашого краю. Усе, чим жило в минулому і живе в сучасному Закарпаття, хвилювало його, захоплювало і знаходило своє відображення у його багатій творчості. Майже ніхто із закарпатських художників не сягав таких потаємних глибин народного життя, не піднімався до таких висот народного духу, як Федір Манайло. Тверезий, десь навіть жорстокий реаліст, він був безоглядно вірний правді життя.

    У творчості художника відображено чи не все ХХ століття – складна, неоднозначна, суперечлива епоха.

    З моменту відкриття і по сьогоднішній день музей приймає відвідувачів з різних куточків світу і вже став своєрідною базою естетичного виховання молоді, центром культурного життя нашого краю. В музеї організовуються цікаві зустрічі з творчою інтелігенцією, школярами та студентами, відбуваються концерти камерної та народної музики.

    Експозиційні зали музею розширюються завдяки ряду пересувних виставок, які розкривають окремі аспекти творчості художника. Окрім живописних та графічних творів, часто експонуються виставки під назвою “Книжкова графіка” та “Декоративні різьблені диньки”.

    Музей працює: з 9.00 до 17.00, без перерви. Вихідні: неділя, понеділок.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору