ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Найкращий спосіб уникнути фальшування виборців — поінформованість самих виборців

    29 марта 2024 пятница
    59 переглядів

    В Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання, на якому обговорювалася тема „Що може зробити пересічний виборець, щоб запобігти фальшуванню голосування: 10 порад закарпатцям”. У засіданні взяли участь керівник громадської організації „Інститут політичних досліджень” Віктор Пащенко, член ТВК № 70 у першому та другому турі виборів Президента України Тетяна Федич, юрист Об’єднаної асоціації студентів-юристів Закарпаття, юрисконсульт КВУ Олександр Андрашко та юрист представництва ОБСЄ у Закарпатті Степан Рішко, а також міжнародні спостерігачі від місії ОБСЄ Віллем ван Еккерен та Наталія Михайлишин.

    За словами Тетяни Федич, склад територіальних та дільничних виборчих комісій перед „третім туром” виборів Президента України зазнає суттєвих змін. Так, із 45 членів ТВК залишиться тільки 10 — по 5 від кожного кандидата. У ДВК залишиться 12-16 членів, теж у співвідношенні 50/50 від кожного з кандидатів. Тож першою порадою для виборців було набратися терпіння — можливо, виникнуть черги при видачі бюлетенів. Виборцям також радять уважно оглянути бюлетень при отриманні: необхідно пересвідчитися у наявності прізвища та підпису члена ДВК, що видав бюлетень, печатки дільниці, інакше при перерахунку голосів бюлетень визнають недійсним. На виданому бюлетені не повинно бути зайвих позначок, якщо такі є — негайно пишіть заяву, вимагаючи визнати його недійсним та видати інший.

    Чимало проблем виникло у першому та другому турі виборів через різноманітні позначки виборців на бюлетенях. Таке волевиявлення у кінцевому результаті не враховується, тож не варто виливати власні емоції на бюлетені — одна позначка навпроти прізвища кандидата буде мати набагато більшу вагу.

    Олександр Андрашко порадив виборцям не бути пасивним при виявленні помилок у списках виборців. Цього разу будуть враховані усі виправлення, внесені у першому та другому турі, але імовірність наявності помилок залишається. Тож виборці повинні перевірити наявність у виборчих списках не тільки себе, а й родичів та друзів. Через декілька днів варто перевірити наявність внесених за потреби відповідних виправлень. У сам день виборів зі скаргою можна звернутися лише до суду. Технічні помилки у прізвищах будуть виправляти безпосередньо на виборчій дільниці.

    За межами дільниці цього разу зможуть голосувати лише інваліди І групи, які не можуть самостійно пересуватися. Для цього вони повинні написати заяву до 12 години суботи перед днем голосування.

    Тимчасовий зміни до Закону „Про вибори Президента України” ускладнили голосування за відкріпними талонами. Як пояснив Степан Рішко, заяву для отримання відкріпного талону слід написати до 20 години п’ятниці перед днем голосування. Розглядатиме її ТВК, вона ж, за позитивного рішення, поставить заявнику штамп у паспорті та підписи двох членів ТВК. Відкріпне посвідчення міститиме номер ТВК та ДВК, де його видали, а також номер територіального виборчого округу, де виборець має намір проголосувати. До 12 години суботи перед днем голосування виборець повинен з’явитися у ТВК того округу, де має намір проголосувати, ТВК погасить печатку у паспорті та призначить номер дільничної виборчої комісії, де виборець матиме змогу проголосувати. Цього разу кількість відкріпних талонів зменшиться у вісім разів у порівнянні з попередніми двома турами. Сепан Рішко зазначив також, що зміни до закону є тимчасовими і втрачають силу після обрання нового Президента.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору