ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Як живете, храми духовності й знань?

    25 апреля 2024 четверг
    47 переглядів

    Бібліотека — це той заклад, до якого треба б було сваритися з духовним трепетом, всіляко їх підтримувати і леліяти, як мати дитину. Адже бажаючі можуть почерпнути тут найрізноманітнішу інформацію, поглибити, збагатити свої знання.
    Яка ж ситуація з бібліотеками в обласному центрі? Про це люб’язно погодиласяч розповісти директор централізованої бібліотечної системи міста Ужгород Ганна Бандурка. За словами Ганни Бандурки, до її системи входить шість бібліотек-філій. За останні 5 років на їх ремонт, матеріальне забезпечення з міського бюджету не вілено ні копейки. Кошти надходять лише на оплату працівників та енергоносіїв. А ще 8 тисяч мерія виділяє на передплату періодики. Тому, аби зберегти ц ізаклади, доводиться крутитися самостйно. Так, за надані послуги за рік заробляють до 8 тис. грн. За ці гроші купляють книги, канцтовари. Власними силами щось підремонтовують, підправляють, аби приміщення мали хоч такий-сякий вигляд.

    Із шістьох біблотек міста три-досить великі. У центральній понад 30 років працює заступник Ганни Василівни—Олена Левко. Вона, попри всі труднощі. Утримує приміщення у хорошому стані, знаходить спонсорів.

    Надійно тримає марку кращої і бібліотека-філіал №2, що на вул. 8-го Березня, 19. Її директор Марія Форкуца добре знає свою справу, справно газдує у ввіреному їй закладі.

    Ці бібліотеки — це ті кити, які можуть забезпечитикористувачів і літературою, і періодикою. У центральній міській бібліотеці, що у Пасажі, працює 11 комп’ютерів. Тому є можливість все, чогоне вистачає, брати через Інтернет. До того ж безкоштовно. Адже тут діє програма розштрення доступу та навчань в Інтернет ( ІАТР), на яку виграно грант. На жаль, в бібліотеці нема телевізора. Його ні за що придбати—нема коштів. Хоч це диво цивілізації ой як пригодилося б користувачам.

    З сумом розповіла Ганна Бандурка про інші три бібліотеки, які давно волають SOS. Так, бібліотека-філіал №6 (біля добре відомої „Деца у нотаря”) потребує терміновог ремонту. Бібліотека-філіал №5 ( в Горянах)—в аварійному стані. Якщо найближчим часом не знайдуться кошти на її ремонт-приміщення просто розвалиться.

    Невтішна доля і в бібліотеки-філіалу №1 (Радванка). Два роки тому вона була передана Ужгородському державному університету, де ректором—Федір Ващук. Він обіцяв привести приміщення до належного стану та відкрити для жителів мікрорайону і студентів коледжу віреного йому вузу.та далі обіцянок справа не пішла, і бібліотека й по сьогодні закрита.

    Ганна Бандурка розповіла ще чимало цікавого. Так централізована бібліотечна система забезпечує 22 тисячі користувачів.Книговидача сягає 440 тисяч примірників.Книжковий фонд налічує 239 тисяч екземплярів. У міських бібліотеках працює 28 чоловік, 18 із яких мають вищу освіту. Тепер вони отримують більшу зарплату, бо запрацювала система надбавок.Ця обставина сприяє зниженню плинності кадрів.

    Щодо розвитку самих бібліотек, то для цьогона державному рівні прийнято чимало різнихпрграм. Та, на жаль, у місті на їх запровадження нема коштів. Мер Віктор Погорєлов не цікавиться цими закладами культури чи то просто руки до них не доходять.

    Та незважаючи на ці прикрощі і незручності, бібліотекарі віддаються улюбленій справі сповна. Вона багато працюють з молоддю. Намагаються зробити все, аби користувачі могли знайти для себе все, що їх цікавить.

    Користуючись нагодою, директор ЦБС Ужгорода Ганна Василівна Бандурка закликала всіх, у кого вдома без діла припадають пилом книги, стати меценатами, передавши їх у фонд бібліотек. Адже за нинішніх умов „маринувати” книги-гріх від Бога. Вони мають служити людям. І виконувати це призначення можуть лише в бібліотеці.

    А ще, зважаючи на те, що незабаром відзначатиметься День бібліотек, Ганна Бандурка просила привітати усіх працівників ЦБС міста з їхнім професійним святом. Побажати їм віри, надії, любові та мудрості. А ще—аби бібліотеки були тим храмом духовності і знань, які виведуть в життя ще не одне покоління достойних людей, що принесуть славу нашій державі.



    Надія Маїк, м.Ужгород

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору