ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

В Івано-Франківську учні закривають двері класу перед учителькою ...із хворим серцем

    28 марта 2024 четверг
    62 переглядів

    Восьмикласники однієї із шкіл Івано-Франківська бойкотували уроки історії, закривши перед вчителькою двері класної кімнати.

    Цей учнівський бунт підтримали батьки школярів, звернувшись із заявою до міського управління освіти із вимогою замінити викладачку історії, оскільки вона занадто часто... хворіє. Адміністрація школи не здатна вирішити конфліктну ситуацію і пропонує учительці відмовитися від повного педагогічного навантаження, тобто втратити й без того мізерну учительську ставку.
    Перед самим початком дострокових осінніх канікул в одній із шкіл Івано-Франківська стався безпрецедентний випадок. Учні трьох восьмих класів почергово не прийшли на урок історії, замкнувши перед учителем двері до класної кімнати.
    Попри те, що відбулася фактично масова втеча з уроку, адміністрація школи і батьки восьмикласників не вважають таку поведінку школярів неприйнятною. Натомість у тому, що сталося, вони звинувачують... саму ж учительку. У заявах до міського управління освіти, написаних батьками школярів впродовж 9-10 вересня, йдеться про те, що школярі буцімто не отримують належних знань з історії, оскільки “вчитель постійно хворіє”. Адміністрація школи, яка повинна була б подбати про фахову заміну учителя на час його перебування на лікарняному, не просто умиває руки, але й навіть підтримує дивні батьківські вимоги. У листі до управління освіти директор школи запропонував притягнути учителя до відповідальності, бо вона “вільно поводить себе відносно своїх обов’язків”.
    Хвороба серця
    ...У вчительки історії, яка майже чверть віку відпрацювала в цій школі, дійсно хворе серце. Ба навіть більше: у зв’язку з хворобою вона нещодавно отримала третю групу інвалідності, яка, проте, дозволяє їй повноцінно працювати з дітьми. Щоправда, стреси, пережиті учителькою від початку нового навчального року, аж ніяк не покращують її теперішнього фізичного та психологічного стану. Зрештою, так само, як і недавня втеча з уроків зовсім не посприяла школярам набувати знання на належному рівні. Чому діти не хочуть вчитися, а вчителеві не дають навчати?
    “Незадовго перед тим днем, коли мої учні не прийшли на урок, я виписалася з лікарні, - розповідала учителька. - Дітей з восьмого класу я бачила в коридорі, привіталася з ними, тому мене здивувало, що двері до їхнього класу виявилися закритими. Я зайшла в учительську і спитала у заступниці директора, чи не знає вона, де діти, може, їх перевели в інший клас, поки мене не було. Зрештою, коли з’явилася класний керівник цього восьмого класу, я почула буквально таке: “Батьки не пустили дітей на урок”. На другий день таке саме повторилося ще у двох восьмих класах. Чому? Що я зробила дітям? Батьки не пустили їх на урок, бо я була хвора?”.
    Здоров’я у вчительки погіршилося після педагогічної ради, яка відбулася у школі перед початком навчального року. Після перебування на амбулаторному лікуванні їй довелося лягти у клініку медуніверситету, а звідти через ускладнення - в обласну клінічну лікарню. Як пояснює учителька, з нею стався гіпертонічний криз через те, що на педраді обговорювали стан її здоров’я і наполягали на тому, щоб вона відмовилася від викладання у восьмих класах, тобто перейшла на неповне педагогічне навантаження.
    “Я самотня жінка, виховую сина-студента, - розповідала 49-річна учителька. - Я не можу відмовитися від частини свого не такого вже й великого заробітку. Зважте й на те, що мені чимало доводиться витрачати на ліки, я торік перенесла важку хворобу серця, їздила з направленням на оперативне втручання у Львів...”.
    Торішня історія
    Як виявилося, історія цього жорстокого конфлікту бере свій початок ще з минулого навчального року. Тоді через хворобу учителька історії не могла виходити на роботу близько п’яти місяців. Батьки тодішніх семикласників почали нарікати на те, що їхнім дітям не забезпечують належного рівня знань з цього предмету, оскільки не проводиться повноцінна заміна вчителя.
    “Я зрозуміла, що батьки обурені тим, що немає уроків історії, - розповідала учителька. - Але замінами займається адміністрація. Хіба ж я винна, що захворіла? Припускаю, що дехто з батьків був незадоволений оцінками, які я виставила в кінці навчального року, коли вийшла після лікарняного. Але оцінки я виводила на основі тих, які виставлялися вчителями, які проводили заміну. А які можуть бути претензії до мене?”.
    До речі, учителька сумнівається в реальності тієї кількості замін уроків історії, які нібито проводилися торік у сьомих класах. “Адміністрація школи тепер стверджує, що на 70 відсотках уроків історії відбувалися фахові заміни. Але досить подивитися класні журнали, щоб переконатися, що в другому півріччі в одному з сьомих класів було проведено всього вісім уроків, хоч мало бути 17-18”.
    Треба сказати, що у першому півріччі учити історію семикласникам доводилося... без підручників. “Підручники з історії привезли до школи пізно, десь перед самим новим роком, - пригадувала вчителька. До листопада, поки я не захворіла, мої учні вчили предмет під диктовку, робили конспекти. Як проводили уроки ті, хто мене заміняв, не знаю”.
    І хоча жоден з батьків не був на уроці історії в своїх дітей, але саме вчительку вони тепер звинувачують в тому, що вона не зуміла передати знань з предмету учням. Більше того, вони з гонором повторюють хамські фрази своїх чад, сказаних вчителеві: “Що ми будемо потім у тестах писати? Що ви були хворі?”.
    Звичайний фашизм
    У середу, 22 жовтня, у школі відбулися збори за участю представників міського управління освіти, профспілки працівників освіти, адміністрації школи, двох десятків батьків та учительки. Тригодинне сидіння в холодному, неопалюваному приміщенні актового залу завершилося нічим.
    “Наші діти не здадуть тестів, а ви думаєте тільки про себе!”, “Якщо людина не виконує своїх обов’язків, її звільняють!”, “Мені все рівно, хто буде давати освіту, але я не повинна вже зараз думати про репетиторство”. Такі звинувачення на цих зборах лунали з уст окремих батьків на адресу педагога, яка мала необачність захворіти. Представники профспілки і міськвно нагадували, що законних підстав змусити учительку відмовитися від викладання у восьмих класах немає, оскільки перевести її на неповне педагогічне навантаження можна тільки за її письмовою згодою. Ситуація зайшла в глухий кут.
    ...А директор школи у той час, коли відбувалося це засідання, на жаль, був відсутній. Він відбув за путівкою на курортне лікування. Його заступниця пояснила репортерові “ГК”, що це ніяк не пов’язане з конфліктною ситуацією, у директора, мовляв, просто не все гаразд із здоров’ям.
    Батьки восьмикласників, які уже створили антигуманний прецедент стосовно вчителя історії, тепер можуть замислитися, чи задовольняє їх директор школи, який не може забезпечити нормальний навчальний процес. І чи не з’являться підстави для загальношкільного бойкоту ще одного “неповноцінного” педагога?
    Правда.if.ua

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору