ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

В Ужгороді голова Держмитслужби України дає прес-конференцію для журналістів

    18 апреля 2024 четверг
    58 переглядів

    У ці хвилини в Ужгороді триває прес-конференція голови Державної митної служби України Володимира Скоморовського за підсумками його візиту в Закарпатську область. За словами В.Скоморовського, він відвідав ряд митних переходів Закарпаття, зокрема Чопську митницю, а також завітав на Загоньську митницю Угорської Республіки.Як повідомив В.Скоморовський журналістам, Держмитслужба України провадить активну роботу щодо прискорення товаро- та пасажиропотоків, спрощення митних процедур і процедур державного контролю на кордонах України із сусідніми державами, в т.ч. і з країнами Східної Європи. Зокрема, для прискорення процедур митного оформлення в співпраці з Державним департаментом ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України досягнуто рішення про можливість митного оформлення вантажів на підставі ветеринарного свідоцтва форми 2, у якому зазначено "Для митного оформлення. Без права реалізації". У таких випадках подальший державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за продукцією тваринного походження здійснюють спеціалісти державних органів ветеринарної медицини після митного оформлення. На даний час митне оформлення вантажів, що підлягають ветеринарному контролю, здійснюється протягом однієї доби ( раніше затримки сягали до 10 днів). Подальший державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за цією продукцією здійснюють спеціалісти державних органів ветеринарної медицини.

    Внесено також зміни щодо митного оформлення транзитних товарів, що ввозяться на митну територію України автомобільним транспортом за процедурою МДП. До нині інформація про переміщувані за книжкою МДП товари складалась посадовою особою пункту пропуску безпосередньо в ЄАІС Держмитслужби. Така практика ускладнювала процес митного оформлення через нестабільну роботу зв'язку з ЄАІС Держмитслужби. Після внесення змін інформація про переміщувані за книжкою МДП товари формується посадовою особою пункту пропуску за допомогою локального програмного забезпечення і направляється електронною поштою до ЄАІС Держмитслужби, що скорочує час оформлення транзитних товарів, які переміщуються за процедурою МДП.

    Окрім того, Держмитслужбою пропонуються зміни, які дадуть можливість не подавати при розміщенні в режим переробки на митній території України товарів, які переміщуються з метою ремонту технологічної схеми переробки, що дасть можливість спростити процедуру митного оформлення. Крім того, при видаленні відходів переробки в спеціально відведених місцях чи об'єктах (полігонах, комплексах, котлованах, спорудах, ділянках надр тощо) вони не підлягатимуть розміщенню в митний режим знищення. Це знизить затрати підприємств, що використовують режим переробки на митній території України.

    На сьогодні, за словами В.Скоморовського, за безпосередньої участі у роботі митно-тарифної ради оптимізовано ставки ввізного мита, впровадження яких усуває можливості товарів з порушенням законодавства в т.ч. і втягування посадових осіб у корупційні діяння. Підготовлено також наказ щодо надання можливості суб'єктам ЗЕД використовувати при декларуванні товарів замість додаткових аркушів вантажної митної декларації специфікації довільної форми, пакувальні листи або списки товарів.

    У контексті ж зменшення скарг на дії працівників митних органів важливою є робота митної служби з оптимізації її управлінської діяльності. У поточному році всі митниці України перепідпорядковано безпосередньо центральному апарату митної служби, повідомив В.Скоморовський. Це не тільки підвищує керованість ними та ліквідує дублюючі ланки управління, але й розширює повноваження та компетенцію митниць, що сприяє оперативному вирішенню проблемних питань суб'єктами ЗЕД та громадянами.





    Митники будуть доносити на поганих начальників

    Державна митна служба почала проводити анонімне анкетування серед усіх співробітників регіональних митниць з метою вирішення кадрових питань.

    «Головним чином це анкетування стосується адекватності займаних посад начальників митниць, і співробітники відповідають на запитання, хто в колективі має найбільший авторитет, а кому вони взагалі не довіряють», - сказав Скомаровський.



    За його словами, за результатами анкетування керівництво буде приймати кадрове рішення.



    «На жаль, остання атестація на митниці проводилася в грудні минулого року, і ми по законодавству не можемо повести нову атестацію, але, думаю, анкетування допоможе нам вирішити багато кадрових питань», - сказав Скомаровський.



    Він також повідомив, що реорганізація митниць проводиться з метою боротьби з корупцією в митних органах. «Багато митниць поєднували по кілька посад, і влада була в одних руках, що тільки збільшувало корупцію», - сказав Скомаровський.




    На даний час Держмитслужбою здійснюються заходи щодо реорганізації митних органів з метою оптимізації їх діяльності та структури, підвищення ефективності керованості ними: всі митниці виведено з підпорядкування регіональних митниць та підпорядковано Державній митній службі України залишивши за ними раніше визначені зони діяльності. На недопущення затримок товарів на кордоні через збої у роботі інформаційної системи митної служби, як це мало місце на початку березня, спрямовано розроблений відповідний порядок контролю за переміщенням товарів на випадок виходу з ладу супутникового звязку.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору