В Ужгороді роздавали обласні премії в галузі літератури й мистецтва
Напередодні Нового року кілька закарпатців отримали обласні премії у галузі літератури і мистецтва за 2005 рік. Вчора у Закарпатській облдержадміністрації відбулося нагородження володарів премій.У галузі літератури премію імені Федора Потушняка отримали:
ПАНЧУК Надія Михайлівна – поетеса, член Національної спілки письменників України, за збірки „Різні наголоси” та „Місця надій”;
САЛАЇ Борбалі Миколаївна – поетеса, член Національної спілки письменників України, за збірку для дітей „У гаю земленім”;
ШКІРЯ Василь Васильович – письменник, член Національної спілки письменників України, за книгу казок „Іван Сила і брати-розбійники”;
КОЗАК Іван Юрійович – письменник, члену Національної спілки письменників України, за роман у віршах "Доле наша, хто ти".
У галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора — присуджено:
у номінації "Композитор" –
ЯНЦО Віктору Степановичу – члену Національної спілки композиторів України, за "Симфонію № 2";
у номінації @Музикознавець" –
МОКАНУ Людмилі Михайлівні – музикознавцю, члену Національної спілки композиторів України, старшому викладачу-методисту Ужгородського музичного училища імені Д. Задора;
у номінації "Виконавський колектив" –
камерному хору "Кантус" – за концертну програму "Духовна музика українських сучасних композиторів";
у номінації "Соліст" –
ВИСИЧ Наталії Дмитрівні – заслуженій артистці України, солістці-органістці Закарпатської обласної філармонії, за концертну програму "Спогади про майбутнє".
У галузі театрального мистецтва – премія імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв:
у номінації "Режисерсько-постановочна група " –
режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру у складі: Шараскін Андрій Андрійович – режисер-постановник, Геляс Майя Володимирівна – помічник режисера, заслужена артистка України, Мочарко Юрій Миколайович – балетмейстер-постановник за постановку вистави "Калігула" А.Камю;
у номінації "Краща жіноча роль" –
МАТЛ Сірануш Миколаївні – артистці Закарпатського державного російського драматичного театру, за роль Адели у виставі "Дім Бернарди Альби" Г.Лорки;
у номінації "Краща чоловіча роль" –
ШАЙДРОВУ Вадиму Анатолійовичу – актору Закарпатського державного російського драматичного театру, за роль Дервоєда у виставі "Рядові" О.Дударєва;
у номінації "Критик, театрознавець " –
МАЛИШКО Ніні Олексіївні – керівнику літературно-драматичної частини Закарпатського обласного театру ляльок, за серію театрознавчих публікацій, у яких досліджується театральний процес в області, пропаганду театрального мистецтва;
у номінації "Краща жіноча роль у виставі для дітей" –
СУДАРЄВІЙ Тетяні Вікторівні – артистці Закарпатського обласного театру ляльок, за високохудожнє втілення сценічного образу у виставі для дітей "Красуня і чудовисько" О.Жюгжди.
У галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премія імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі:
у жанрі живопису –
МИКИТІ Володимиру Васильовичу – народному художнику України, лауреату Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, академіку Академії мистецтв України, за живописну роботу "Після купання";
у жанрі графіки –
ДОЛГОШ Одарці Іванівні – художниці-графіку, члену Національної спілки художників України, за твори "Ранкова ", "Сутінки ";
у жанрі декоративно-прикладного мистецтва –
ТИМКОВІ Василю Васильовичу – художнику декоративно-прикладного мистецтва, викладачеві коледжу мистецтв імені А.Ерделі, за твори "Європа", "Вікторія", "Народження бульбашки".
UA-Reporter.com
Комментарии
Василь Тарчинець