ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Василь Іванчук готовий грати

  13 декабря 2018 четверг
  Аватар пользователя uzhgorod

  Увесь шаховий світ з розчаруванням зустрів новину про відміну півфінального матчу за звання чемпіона світу між Гаррі Каспаровим і Рустамом Касимджановим.

  Василь Іванчук
  Василь Іванчук

  Ініціатором зриву об’єднавчого процесу став Каспаров, який вже упродовж 20 років очолює рейтинг-список кращих шахістів світу.

  Увесь шаховий світ з розчаруванням зустрів новину про відміну півфінального матчу за звання чемпіона світу між Гаррі Каспаровим і Рустамом Касимджановим. Ініціатором зриву об’єднавчого процесу став Каспаров, який вже упродовж 20 років очолює рейтинг-список кращих шахістів світу.

  Врешті-решт президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов на президентській раді в Тбілісі оголосив нову формулу визначення шахового короля. У жовтні цього року вирішено провести двоколовий матч-турнір восьми кращих шахістів світу, переможець якого й отримає шахову корону. Серед країн-організаторів є Грузія, Сінгапур та калмицька Еліста, а призовий фонд може становити 500 тисяч доларів.

  До складу учасників запрошено першу сімку світового рейтингу: Гаррі Каспарова (коефіцієнт 2804), Віші Ананда (2786), Веселіна Топалова (2757), Петера Леко (2749), Олександра Морозевича (2741), Майкла Адамса (2741) і чемпіона світу ФІДЕ-2004 Рустама Касимджанова (2678). У разі відмови когось із шахістів його замінить наступний за рейтингом.

  Якщо такий турнір справді б відбувся, то можна вважати, що ФІДЕ взяла процес визначення чемпіона під свій контроль, і в шаховому королівстві нарешті запанував би лад. Утім, в історії вже був подібний випадок: після смерті чемпіона світу Олександра Альохіна (1946) ФІДЕ у 1948 році організувала матч-турнір, у якому переміг радянський гросмейстер Михайло Ботвинник.

  Про свою готовність зіграти у відбірному турнірі (за конкретних фінансових гарантій) вже підтвердила більшість із претендентів.

  На жаль, до цього списку не потрапив жоден український шахіст.

  Висловив своє бачення проблеми й чемпіон Європи та переможець Шахової олімпіади 2004 року, гросмейстер Василь Іванчук (2711), який зараз посідає дванадцяте місце в рейтингу ФІДЕ: “Важливо, щоб у турнірі справді зіграли всі найсильніші. Бо без участі Каспарова, Крамника чи Ананда його важко буде назвати об’єднавчим. Що робитиму, коли у разі відмови когось із учасників надійде пропозиція до мене, – вирішуватиму. З усіма претендентами я вже неодноразово зустрічався за шахівницею, кожного перемагав. Чому б і не зіграти?..”.  Високий Замок

  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору
  Загрузка...