ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Відпочивай, але вогонь у лісі не лишай, або Про те, чому горять зелені угіддя

    25 апреля 2024 четверг
    24 переглядів

    Улюблений відпочинок наших громадян в літню пору року – на природі. Захисту від спеки люди шукають під кронами дерев. Йдучи в ліс, вони, на жаль, частенько забувають про правила поводження в ньому. Звичайно, не обходиться без багаття, необережне поводження з яким загрожує небезпекою виникнення лісової пожежі. Наслідки останніх обходяться дуже дорого для флори і фауни Закарпаття і, звичайно ж, для лісових господарств. Щоб з`ясувати реальний стан справ, як здійснюється профілактична робота в лісових масивах для недопущення вогняної стихії, фахівці управління МНС України в Закарпатській області та обласного управління лісового господарства днями провели рейдову перевірку Ужгородського та Мукачівського держлісгоспів, яка засвідчила, що в господарствах ця робота триває постійно. Однак, в процесі перевірки були виявлені окремі упущення, які вказують на те, що над забезпеченням протипожежного захисту лісів ще треба працювати...

    Основна причина виникнення вогняної стихії в лісових масивах – це людський фактор. “Особливу увагу приділяємо підростаючому поколінню, адже саме змалечку треба прививати любов і бережливе ставлення до лісу, — наголошує лісничий Кам’яницького лісництва Михайло Бланяр. — Для цього на базі місцевої загальноосвітньої школи створили шкільне лісництво. Саме тут вчать дітей як правильно гасити лісову пожежу, користуватися спеціальним реманентом, повідомляти про екстремальну ситуацію в лісі”. Відповідно до чинного законодавств, у держлісгоспах з числа працівників створені добровільні пожежні дружини. Окрім цього при кожній сільській раді існують відповідні підрозділи, до числа яких входять і місцеві мешканці. Але біля кожного дерева охоронця не поставиш. Вони в основному займаються патрулюванням місць, які найбільше полюбляють відпочиваючі. У Мукачівському районі цю проблему намагаються „зняти”, спеціально облаштовуючи ці місця для відпочинку. При виявленні фактів порушення правил пожежної безпеки в лісах, винних осіб притягають до адмінвідповідальності. До прикладу, з початку року лише Ужгородським держлісгоспом вісім громадян за такі порушення оштрафовано.

    Лісництва створюють мінералізовані лісові смуги, кількість яких на даний момент складає близько 50 відсотків від загальної необхідності. За словами завідуючого сектором організації охорони лісу обласного управління лісового господарства Володимира Іванюка, з початку року в пожежнонебезпечних місцях поновлено 40 км існуючих мінералізованих смуг, окрім того планується обладнати 30 км нових. Комплекс протипожежних заходів вимагає й забезпечення лісництв необхідними засобами пожежегасіння та протипожежним устаткуванням. Як показала перевірка, пожежним інвентарем наші лісництва забезпечені, а от із устаткуванням – проблеми. А саме, відсутні ранцеві оприскувачі. Останні досить ефективно використовуються у гірській місцевості з кам”янистими ґрунтами. Ужгородський держлісгосп має лише одну мотопомпу - в Анталовецькому лісництві, а на Мукачівщині їх взагалі нема. Вирішення цих питань потребує неабияких коштів, а всі роботи виконуються за рахунок самих господарств. Тому на випадок виникнення пожежі з лісокористувачами укладено відповідні угоди про залучення їхньої техніки та забезпечення її паливно-мастильними матеріалами.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору