ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Влада та бізнес Ужгорода прийняли Звернення до Президента та Прем’єр-міністра України

    29 марта 2024 пятница
    54 переглядів

    В Ужгородському міськвиконкомі відбулася нарада за участю представників підприємницьких структур та керівництва обласного центра Закарпаття. У ході зустрічі представникам бізнесових кіл для обговорення був запропонований Меморандум про взаємовигідні умови співробітництва та партнерства між міською владою та бізнесовими структурами Ужгорода. Цим документом передбачені основні засади побудови партнерських стосунків між владою і бізнесом, об’єднання зусиль направлених на соціально-економічний розвиток міста та спільна відповідальність перед суспільством за здійснені кроки. Обговоривши меморандум обидві сторони схвалили цю ініціативу.За підсумками наради також було підготовлено Звернення до Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням звернути увагу на проблемні питання розвитку малого підприємництва.



    ЗВЕРНЕННЯ учасників Ужгородської міської наради „ Влада і бізнес – партнери” щодо проблемних питань розвитку малого підприємництва



    Вельмишановний пане Президенте!

    Вельмишановна пані Прем’єр–міністр!




    Обговоривши спільну заяву учасників всеукраїнського форуму „Влада і бізнес – партнери”, що відбувся 11 березня 2005 року в місті Києві, ми, представники малого та середнього бізнесу міста Ужгорода підтримуємо позицію Президента України щодо всебічної підтримки розвитку підприємництва в Україні, гарантування всім суб’єктам підприємництва захисту їх законних прав та інтересів у відносинах з іншими суб’єктами та органами влади.

    Зустріч органів місцевої влади з суб’єктами підприємництва міста Ужгорода, яка пройшла 20 квітня 2005 року засвідчила, що підприємницька спільнота регіону усвідомлює свою роль і відповідальність за розвиток економіки міста та формування соціально справедливого громадянського суспільства. Вже сьогодні наслідком господарської діяльності понад 12 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності міста є створені десятки тисяч робочих місць. Міський бюджет, у значній мірі, формується саме за рахунок сплачених підприємцями податків і зборів.

    Тому ми покладаємо великі надії на те, що саме Ви ініціюєте та захистите ті позитивні здобутки, які намітились у створенні необхідних умов для розвитку малого бізнесу.

    У той же час, активне обговорення спільної заяви, прийнятої на форумі в місті Києві 11 березня 2005 року показало, що підприємницька спільнота Ужгорода виказала глибоку занепокоєність у зв’язку із запровадженням з 31 березня 2005 року окремих положень Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України» від 25.03.2005 р. № 2505-IV, а саме в частині внесення змін до Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР.

    Нерозуміння норм цього складного та суперечливого з правової точки зору, Закону переважною більшостю малих підприємців, зайвий поспіх у його запровадженні з боку місцевих податкових органів може, на глибоке переконання учасників наради в Ужгороді, призвести до скорочення підприємницької активності та погіршення бізнес–клімату в регіоні.

    Ми вважаємо, що без всебічної освітньої підготовки суб’єктів малого підприємництва по вивченню внесених кардинальних змін в податкове законодавство протягом 2005 року, без перенесення термінів введення в дію цього Закону з 1 січня 2006 року очікуваним наслідком буде лише підвищення фіскального тиску на малий бізнес та скорочення робочих місць.

    Окремі норми цього Закону необхідно виключити взагалі.

    З метою запобігання негативних наслідків впровадження зазначеного Закону ми, учасники зустрічі підприємців і влади міста Ужгорода, пропонуємо:

    — до остаточного законодавчого врегулювання функціонування спрощеної системи оподаткування шляхом прийняття відповідного Закону України зупинити дію положень Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР в частині покладення обов’язку на суб’єктів господарювання-спрощенців щодо обов’язкового переходу на загальну систему оподаткування в разі перевищення суми 300 тис. гривень від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно із цим Законом, що були нараховані (сплачені, надані) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців. Саме вказані положення вносять зміни в норми, що встановлені Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" та Законом України від 19.10.2000 р. N 2063-III "Про державну підтримку малого підприємництва".

    — потрібно зберегти право суб’єкта господарювання, який вже застосовує спрощену систему оподаткування, щодо вільного вибору (переходу) на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу);

    У зв’язку з набранням чинності з 31.03.05 Закону про Державний бюджет на 2005р, яким внесено численні зміни до законопроектів, що регулюють сплату податків і зборів, просимо врахувати такі проблемні питання податкового законодавства:

    1. Необхідно прийняти Закон України про оподаткування фізичних осіб- суб”єктів підприємницької діяльності (на сьогоднішній день підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, керуються IV розділом Декрету Кабміну України “Про прибутковий податок з громадян” від 26.12.1992 року №13-92).

    2. Необхідно прийняти Закон України “Про місцеві податки і збори” (податки, які справляються по Декрету Кабміну України “Про місцеві податки і збори” №56-93 від 20.05.1993р. морально застаріли”).

    3. Необхідно прийняти Закон України “Про спрощену систему оподаткування і звітності” (діючий Указ Президента №727/98 від 03.07.1998р. не враховує перехідних положень при переході на спрощену систему оподаткування та повернення на загальну систему).

    4. Внести зміни у Закон України “Про податок на додану вартість”, зокрема:

    - відмінити п.9.4 та п.2.1.а Закону України “Про податок на додану вартість”, які зобов”язують підприємців реєструватись платниками ПДВ за укладеними угодами, за якими обсяг операцій протягом звітного періоду планується більшим за 600 тис. грн. (без ПДВ). (Пояснення: угода може взагалі не відбутися);

    - відновити пільги по ПДВ за операціями з передачі основних фондів як внеску до статутних фондів підприємств (п.3.2.8);

    - визначити право підприємств на податковий кредит при придбанні легкових автомобілів (п.7.4.2);

    - базу оподаткування товарів, які імпортуються, визначати на момент виникнення податкових зобов”язань (слова “на кінець операційного дня, що передує дню, в якому товар вперше підпадає під режим митного контролю відповідно до митного законодавства” у п.4.3 виключити).

    Підприємницька громадськість обласного центру сподівається на врахування Вами нашої думки при прийнятті остаточних рішень стосовно збереження спрощеної системи оподаткування в Україні.



    За дорученням учасників наради, з глибокою повагою,



    Ужгородський міський голова В.В.Погорєлов

    Секретар Ужгородської міської ради В.І.Феєр



    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору