ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Врятуємо первоцвіти разом!

    16 апреля 2024 вторник
    Аватар пользователя Гость
    Неопределенный

    Шановні журналісти!

    Дружина охорони природи (ДОП) «Зелене майбутнє» звертається до вас із закликом долучитись до кампанії порятунку першоцвітів, які знаходяться практично на межі винищення.

    Щороку наприкінці зими та на початку весни в Україні знищуються (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – першоцвітів. Серед них – підсніжники, шафрани, рябчики, білоцвіти, сни, проліски, черемша та ін. Більшість цих видів занесено до Червоної книги України та обласних «червоних» списків регіонів, де вони зростають. Крім того, значна частина видів первоцвітів охороняється міжнародними конвенціями, які ратифіковано в Україні.

    Особливо активно продаж відбувається під час зимово-весняних свят – 14 лютого та 8 березня. В ці дні обсяги незаконної торгівлі набувають найбільших показників.

    Як наслідок – навколо Києва в природі ви вже не знайдете жодного підсніжника.

    Основною причиною безкарності торгівлі первоцвітами є те, що серед населення переважає думка, що першоцвіти продають бідні бабусі, які щойно назбирали ці квіти в лісі. Насправді ж це не так. У наших містах діє справжня квіткова мафія, яка має своїх виконавців, охоронців, збирачів та перевізників. Нерідко у цьому задіяні посадові особи та органи громадського порядку.
    У Київській області підсніжники та проліски розпочинають квітуюти лише в кінці березня – на початку квітня. Однак, продавати їх починають ще з січня-лютого. У попередні роки перші випадки такої торгівлі виявляли навіть наприкінці грудня. У такий час ці рослини квітують лише в Криму, а згодом і в Карпатах. Крім того, під час рейдів, які проводяться для виявлення порушників, нерідко громадські інспектори наражаються на небезпеку від невідомих молодчиків. Зазвичай вони з'являються одразу після того, як інспектор покаже своє посвідчення перед бабусею.

    Варто нагадати, що продаж об'єктів рослинного та тваринного світу за даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) за прибутковістю посідає третє місце у світі після торгівлі наркотиками та зброєю.

    На нашу думку, основним для порятунку цих рослин є розвінчання міфів серед споживачів. Адже всім відомий основний економічний закон – попит породжує пропозицію. Було б доречно провести журналістське розслідування на цю тему. Такого роду передачі вже робилися у сусідніх державах, зокрема, в Росії (за співпраці з ДОП Росії та WWF).

    Крім того, таке розслідування спонукатиме владу більш активно зайнятись вирішенням цієї проблеми. На жаль, поки що наша влада потрібної уваги до продажу першоцвітів не приділяє.

    Сподіваємось на нашу співпрацю. Дружина охорони природи та інші організації готові взяти участь у підготовці даного проекту та забезпечити потрібним методичним матеріалом.

    Додаткову інформацію можна прочитати у спеціально підгтовленому матеріалі, що рокриває всі сторони проблеми торгівлі первоцвітами із циклу "Кроки екологічної грамотності". http://pryroda.in.ua/stepan/kroki-ekologichno%d1%97-gramotnosti-torgivlya-pervocvitami/

    Контакти: +380938176599, [email protected]
    З повагою,
    заступник командира ДОП
    Шевченко Наталя