ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Юлія Тимошенко провела селекторну нараду з керівниками облдержадміністрацій з питань проведення комплексу весняно-польових робіт

  17 сентября 2021 пятница

  Сьогодні Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила керівникам 11 областей, де відзначені низькі темпи весняної сівби, підсилити роботу з проведення весняної посівної кампанії. Про це Глава Уряду заявила на селекторній нараді з питань проведення комплексу весняно-польових робіт. За словами Юлії Тимошенко, низькі показники сівби ярових культур спостерігаються в Сумській (12% плану посіву ранніх зернових), Житомирській (29%), Чернігівській (34%), Луганській (34%), Волинській (39%), Черкаській (41%), Харківській (38%), Рівненській (39%), Полтавській (35%), Київській (45%) областях. Крім цього, Прем’єр-міністр відзначила, що Херсонська область, яка повинна була вже завершити сівбу ранніх зернових, засіяла цими культурами лише 75% від запланованих. "Ми вважаємо, що в Херсонській області є проблема, яку необхідно вирішити", - зауважила Прем’єр-міністр. Юлія Тимошенко нагадала, що в ці області будуть спрямовані групи фахівців з 5 чоловік для більш ефективної організації комплексу весняно-польових робіт.

  Глава Уряду повідомила, що цілком засіяли плановані площі господарства АР Крим, Миколаївська й Одеська області. Практично завершили посів ранніх зернових Чернівецька, Запорізька й Івано-Франківська області.

  Прем'єр-міністр України доручила керівникам областей протягом трьох днів подати в Кабінет Міністрів свої пропозиції щодо кандидатур заступників голів обласних держадміністрацій з питань агропромислового комплексу. При цьому вона зазначила, що заступники голів облдержадміністрацій з питань АПК призначені тільки у Волинській, Запорізькій, Київській і Харківській областях, а виконуючі ці обов'язки – також у Донецькій, Кіровоградській і Полтавській областях. "Необхідно створити управлінську інфраструктуру для проведення сільськогосподарських робіт", - підкреслила Юлія Тимошенко.

  Під час наради Прем’єр-міністр повідомила, що українські нафтопереробні заводи відвантажили аграріям 103,972 тис. тонн дизельного палива з запланованих 600 тис. тонн за пільговими цінами. Вона відзначила, що НПЗ уклали договори на постачання агрогосподарствам 322,152 тис. тонн пільгового дизпалива, з яких проплачено 109,977 тис. тонн. При цьому Прем'єр-міністр підкреслила, що постачання дизпалива за пільговими цінами в поточному році практично втроє перевищує аналогічні показники минулого року.

  Юлія Тимошенко також звернулася до керівників регіонів із проханням надавати інформацію у випадку порушення нафтопереробними заводами умов меморандуму, підписаного між ними й урядом. "Домовилися 2400 грн. за тонну, і порушувати цю ціну не будемо", - підкреслила Глава Уряду.

  Прем'єр-міністр також повідомила, що вчора на кожен НПЗ був делегований представник, що буде відслідковувати відвантаження дизпалива аграріям. При цьому вона вказала на необхідність постачань 6,5 тис. тонн у добу дизельного палива для проведення весняної сівби. Глава Уряду також підкреслила необхідність підфарбовування дизпалива, що поставляється аграріям, у помаранчевий колір, для запобігання зловживань.

  В ході селекторної наради Юлія Тимошенко повідомила що, агрогосподарства на сьогодні залучили 2,277 млрд. грн. кредитних коштів, що на 92,7% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Вона відзначила, що найбільшими кредиторами села є банк "Аваль" та Промінвестбанк.

  Глава Уряду звернула увагу на дотримання банками умов меморандуму, підписаного між аграріями і комерційними банками. „У випадку кредитування агрогосподарств під більш ніж 17% річних, банки повинні переглянути кредитні угоди”, - підкреслила вона.

  Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко також доручила керівникам областей країни вжити заходів, спрямованих на зниження вартості м'яса на ринках. Вона підкреслила, що високі ціни на м'ясо є основною причиною інфляції і невдоволення суспільства. Прем'єр-міністр доручила виділити на ринках в областях від 5 до 12 торговельних точок для безпосередніх виробників свинини і яловичини, підкресливши, що контролювати виконання доручення буде Контрольно-ревізійне управління, яке за тиждень проведе відповідну перевірку.

  Глава Уряду також доручила провести в регіонах конкурси на закупівлю свинини і яловичини в Держрезерв, що будуть реалізовуватися "за мінімальними цінами" через мережу Укркоопспілки.

  Крім того, Юлія Тимошенко доручила напередодні Великодня організувати на кожному ринку ярмарок для виробників продукції, що будуть діяти протягом тижня. "Туди не потраплять посередники, а лише виробники сільгосппродукції", - сказала вона, доручивши керівництву областей визначити підприємства, що поставлятимуть продукцію на ярмарки, і в разі потреби забезпечити їх транспортом.


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору