ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

З "Дібровою" закарпатським дібровам — бути!

    19 апреля 2024 пятница
    55 переглядів

    На Закарпатті на базі Ужгородського держлісгоспу відбувся обласний семінар. Його тема — „Змагання дібров супутніми породами”. У заході взяли участь відомі лісівники краю та сусідньої Львівської області. Серед них—директор Ужгородського держлісгоспу Іван Костів, головний лісничий Закарпатської області, головний лісничий Закарпатського обласного управління лісового господарства Василь Васильович Малько, заступник директора Карпатської лісової науково-дослідницької станціїї Ференц Гербут, представники ряду лісогосподарств краю, а також добрий друг закарпатських колег, головний лісничий об’єднання «Львівліс» Степан Брик.
    Господарі показували гостям та представникамМІ як на практиці впроваджується у життя спеціальна державна программа «Діброва», прийнята у 1995 році. Не таємниця, що за необдуманої практики суцільного вирубування лісів чималі площі, що колисьрадували око, «полисіли». Лісівникам дорікали, що опустілі площі слабо відновлюються. Побачене у Велико- Доброньському та Ужгородському лісництвах Ужгородського держлісгоспу показало, що стан справ не такий уже й безнадійний, як його змальовують. Тут серйозно займаються відновленням лісових масивів, їх омолодженням та покращенням наших дібров. Зокрема у Велико-Добронському лісництві є індивідуальний розсадник, де вирощують горіх чорний, дуб червоний, ясен вузьколистий, сосну кримську, айву японську та ін. Все це йде на потреби озеленення придорожних смуг, населених пунктів. Ефективно працює заснована в 1948 році лісо-дослідна станція, яку очолює директор Василь Фенич. Треба сказати, що наголос у держлісгоспі в ході програми «Діброва» робиться на витіснення малоцінних порід дерев благородними, зокрема дубом (червоним, скельним, звичайним) Адже це дерево — символ сили та могутності України.

    Учасники семінару Мали можливість переконатися, яку титанічну роботу виконують працівники, аби наші ліси знову забуяли та залишилися у спадок, тим, хто житиме після нас.

    Промовистими є основні показники роботи лісівників Ужгородського держлісгоспу за п’ять місяців 2005 року. Догляд за культурами тут проведено на 40 га, лісовідведення — на 34, а доповнення лісових культур — на 26, 4 га. Загальна ж площа незімкнутих лісових кульутр тут складає 48 га. Таких показників вдалося досягти завдяки виваженому підходу до справи, високому професіоналізму та самовіддачі тих, хто гордо носить звання лісовик.



    Надія Маїк, м.Ужгород

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору