ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

З початку холодів на Закарпатті в пожежах загинуло 5 людей

    20 апреля 2024 суббота
    33 переглядів

    У 2002 році на пожежах загинуло найбільше закарпатців, ніж за будь-який інший рік існування нашої держави. Вогонь забрав життя 68 людей, однак, якщо так буде і надалі, то у 2003 року є всі шанси обігнати свого попередника. Тим більше, що за кількістю пожеж 2002 рік залишився позаду ще у вересні, не кажучи вже про збитки від вогняної стихії. 28 жовтня кількість загиблих зрівнялася з минулорічною – однак, згідно останніх прогнозів фахівців у галузі пожежної безпеки, обстановка складається набагато гірша, ніж у році минулому.

    Цьогорічний осінньо-зимовий пожежонебезпечний сезон, який розпочався у жовтні, вже призвів до загибелі п’яти людей – двох чоловіків та трьох жінок. Визначилися й найбільш уражені пожежами з трагічними наслідками точки на карті Закарпаття – міста Ужгород та Мукачево. Так тільки за останній тиждень в обласному центрі вогонь відібрав життя у двох людей, тоді як у кращі роки в Ужгороді така кількість людей гинула за два роки. У Мукачеві все розгортається у зовсім іншій площині – конфлікті інтересів між роботодавцями та найманими робітниками. Бо перший далеко не вважає за потрібне аби у сторожках та будівлях охорони забезпечувати гарантований трудовим законодавством температурний режим, а охоронцям аби не вмерзнути доводиться йти на порушення правил пожежної безпеки, використовуючи нестандартні опалювальні прилади.

    Приміром загибель сторожа на вулиці Пряшівській-бічній у Мукачеві, де 23 жовтня у будівлі охорони МПП “Проммонтажналадка” загинув 47-річний мешканець села Верхній Коропець Мукачівського району. Вогонь повністю зруйнував сторожку, від якої залишилися хіба цегляні стіни. Висновки експертів безапеляційні – чоловік загинув через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Звісно, говорити за збитки у подібних випадках недоречно. Однак... власники будівлі сторожки втратили тисячу гривень, а хтось втратив близьку та рідну людину. Саме в цьому криється недоречність, бо іноді потрібно думати не тільки про прибутки, але й про тих, хто ці прибутки множить. Зрозуміло, що людину до життя вже не повернути, але можливо когось це насторожить та змусить озирнутися навколо і при цьому помітити ще когось навколо себе.

    Однак, твердити про те, що подібна ситуація стосується тільки Мукачева, було б несправедливо, бо подібні випадки ставалися минулого року і в Тячівському районі, і в багатьох інших. Як і те, що обидві жертви в Ужгороді загинули через таку причину як куріння в ліжку. Бо саме вона помножена на алкогольне сп’яніння найчастіше призводить до того, що вуалюють, аби не травмувати родину загиблих, за формулюванням трагічні наслідки пожежі, і у добових зведеннях пожежної охорони з початком осінньо-зимового пожежонебезпечного сезону зустрічається дедалі більше. Доводити комусь, що куріння шкідливе для здоров’я швидше належить Міністерству охорони здоров’я, пожежники ж змушені застерігати, що часто воно шкодить не тільки здоров’ю, але й здатне відібрати життя, і не тільки власне тих, хто курить, але і його родини.

    Однак усвідомлюють це не всі – тому список жертв дедалі поповниться. Так, в ніч з 27 на 28 жовтня працівники патрульно-постової служби Ужгородського міськвідділу, патрулюючи місто, звернули увагу на сильне задимлення поблизу одного з будинків на вулиці Коритнянській. Викликані пожежники прибули на місце пригоди майже одразу, бо до пожежної частини звідси немає й кілометра – але врятувати 53-річну жінку були не в змозі. Вогонь спотворив її тіло до невпізнаності, а те, що залишилося тільки за обрисами нагадувало людське тіло...

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору