ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

За Карпатами знайшли рештки неандертальців!

  19 мая 2024 воскресенье
  71 переглядів

  На територій сусідньої із Закарпаттям Львівської області знайшли рештки неандартальців. Це друга така знахідка на теренах України. Перші останки знайшли в Криму ще у 1978 році. Тому знахідка в Західній Україні зацікавила і європейських вчених. Інститут еволюційної антропології, що в Лейпцігу, допомагає українським науковцям робити докладний аналіз знайдених кісток. Адже достеменно визначити їх вік в Україні немає можливостей. Ця знахідка доводить те, що і ці краї були населені людьми. Вони жили у печерах, харчувалися м”ясом звірів і робили списи з кам”яними наконечниками. Усі ці речі археологи знайшли у гроті прийма-1.Тепер українські вчені чекають відповіді від німецьких колег, які повинні підтвердити висновки українських антропологів.  Леонід Мацкевий, доктор історичних наук:

  - Поки практично ми зробили дуже мало з кісток, які нараховують більше 3 тисяч, визначено біля 300, розкопано тільки 30 відсотків цієї площі.  У гроті де знайдено кістки найдавнішого галичанина проведено лише 30 відсотків робіт. За останні 12 років археологічних розкопок у цьому місці з державного бюджету не виділено жодної копійки, а тому археологи змушені залучати до робіт студентів та добровольців.  Леонід Мацкевий, доктор історичних наук:

  - Ми шукаємо тих хто у нас працюють безкоштовно, хто готовий провести безкоштовно свою практику, практику студентську археологічну, практику археологічну шкільну і просто любителів старовини, патріоти, як то кажуть нашого давнього минулого, які безкоштовно працюють на цих об”єктах уже майже 20 років.  Леонід Мацкевий планує продовжити роботи, як тільки надійдуть результати аналізів з Німеччини, і все ще сподівається, на фінансову підтримку. Без неї залучити відомих науковців до цих робіт неможливо.  УКРОП


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору