ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

За Карпатами знайшли рештки неандертальців!

  04 декабря 2020 пятница

  На територій сусідньої із Закарпаттям Львівської області знайшли рештки неандартальців. Це друга така знахідка на теренах України. Перші останки знайшли в Криму ще у 1978 році. Тому знахідка в Західній Україні зацікавила і європейських вчених. Інститут еволюційної антропології, що в Лейпцігу, допомагає українським науковцям робити докладний аналіз знайдених кісток. Адже достеменно визначити їх вік в Україні немає можливостей. Ця знахідка доводить те, що і ці краї були населені людьми. Вони жили у печерах, харчувалися м”ясом звірів і робили списи з кам”яними наконечниками. Усі ці речі археологи знайшли у гроті прийма-1.Тепер українські вчені чекають відповіді від німецьких колег, які повинні підтвердити висновки українських антропологів.  Леонід Мацкевий, доктор історичних наук:

  - Поки практично ми зробили дуже мало з кісток, які нараховують більше 3 тисяч, визначено біля 300, розкопано тільки 30 відсотків цієї площі.  У гроті де знайдено кістки найдавнішого галичанина проведено лише 30 відсотків робіт. За останні 12 років археологічних розкопок у цьому місці з державного бюджету не виділено жодної копійки, а тому археологи змушені залучати до робіт студентів та добровольців.  Леонід Мацкевий, доктор історичних наук:

  - Ми шукаємо тих хто у нас працюють безкоштовно, хто готовий провести безкоштовно свою практику, практику студентську археологічну, практику археологічну шкільну і просто любителів старовини, патріоти, як то кажуть нашого давнього минулого, які безкоштовно працюють на цих об”єктах уже майже 20 років.  Леонід Мацкевий планує продовжити роботи, як тільки надійдуть результати аналізів з Німеччини, і все ще сподівається, на фінансову підтримку. Без неї залучити відомих науковців до цих робіт неможливо.  УКРОП


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору