ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

За кордоном в українських вагонах нерідко виявляють контрабанду

  17 января 2021 воскресенье

  Львівська залізниця повідомляє, що останнім часом за кордоном почастішали випадки арешту вагонів українських залізниць через виявлені у них контрабандні товари. Після перетину українського кордону митники сусідніх держав часто виявляють у вантажних вагонах, які прямують до Європи, контрабандні цигарки та алкогольні напої.

  Такі випадки зафіксовано, якщо вантажовідправники завантажують вагони на своїх під’їзних коліях без участі залізниці. Зазвичай контрабанду ховають серед металу, пиломатеріалів, вугілля тощо. На жаль, через таку безвідповідальність відправників вантажу страждає насамперед залізниця, оскільки після виявлення цих товарів, вагон підлягає арешту. Через бажання деяких спритників за допомогою залізниці збагатитися, сама залізниця, на жаль, стає заручником ситуації. По-перше існує загроза арешту вагона, у якому виявлено контрабанду, по-друге, залізниця змушена сплачувати штраф за перевезення заборонених товарів, а по-третє, часто такі вагони до остаточного вирішення конфліктної ситуації, простоюють за кордоном місяцями, хоча у той же час вони могли б перевозити вантажі і фактично заробляти гроші. Особливо проблемним це питання стало останнім часом, коли вантажний рухомий склад (насамперед піввагони) є гостродефіцитним.

  Залізниця неодноразово зверталася до вантажовідправників із вимогою відповідально ставитися до використання наданих вагонів, однак ці вимоги часто ігноруються. Так, протягом 2007 року та першого півріччя 2008 року контролюючими органами при перетині кордону зафіксовано близько 70 випадків перевезення у завантажених вагонах контрабандних товарів, безумовним «лідером» серед яких є цигарки. Загалом, митниками було виявлено понад 5 млн. (!) пачок цигарок, які незаконним шляхом прямували до країн Євросоюзу. Також серед контрабандних товарів фігурують алкоголь, консервована продукція, електротовари тощо.

  Зважаючи на це, Львівська залізниця попереджає вантажовідправників про те, що у майбутньому не надаватиме для завантаження вагони тим підприємствам, у вантажі яких раніше вже було виявлено контрабанду. Залізничники сподіваються, що такі заходи дозволять убезпечити залізницю від непередбачених арештів вагонів і штрафних санкції з вини відправників вантажу.

  Довідково. Станом на липень 2008 року за межами України (в Румунії) перебуває один арештований вантажний вагон власності Укрзалізниці. 15 квітня цього року на станції Халмеу при митному огляді у вагоні завантаженому лісоматеріалами було виявлено 9 700 прихованих і не задекларованих пачок цигарок, повідомили UA-reporter.com в прес-центрі ДП "Львівська залізниця".  UA-reporter.com


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору