ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпатська "Батьківщина" показала свої вуха в процесі розколу обласного Товариства ветеранів Афганістану

  28 января 2021 четверг

  Анонсована на сьогодні прес-конференція в Ужгороді керівників новоствореної альтернативної організації закарпатських “афганців” вилилася насамперед у прес-конференцію голови Закарпатської обласної організації партії “Батьківщина”, радника прем’єр-міністра України Михайла Мартина, який вилив купу бруду на адресу голови Закарпатської територіальної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Сергія Слободянюка та членів Правління цієї організації. Лексика цих висловлювань була такою, що шокувала навіть звиклих до всього присутніх журналістів, так як нею здебільшого користуються в середовищі бомжів та злочинців, але аж ніяк не серед політикі чи добропорядних громадян.

  Заданий М.Мартином тон спілкування з пресою “гідно” продовжили представники нової “афганської” організації, створеної, як тепер уже стало очевидно для всіх здравомислячих закарпатців, хто регулярно слідкує за суспільно-політичним життям свого регіону, на замовлення партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко, аби розколоти ЗТО УСВА, будь-яким чином взявши під контроль цю громадську ветеранську організацію, яка користується заслуженим авторитетом (хоча керівники “нової” УСВА-2 доводили на прес-конференції цілком протилежне!) у мешканців краю. Вони також намагалися довести легітимність проведення скликаних ними зборів 25 червня ц.р. в Ужгороді, голосно названих “позачерговою конференцією”, під час якої вони “висловили недовіру” голові ЗТО УСВА Сергію Слободянюку, обравши новим головою ставленика “Батьківщини” Євгена Ластівку. Вони навіть надали копії документів від міськрайонних організацій УСВА, які наче б то делегували на ці збори своїх представників, однак тільки 4 (!?!) з 15-ти виявилися засвідчані печатками. Тобто, ці збори аж ніяк не можна назвати позачерговою конференцію, а, отже, всі прийняті на них рішення не мають юридичної сили.

  Таким чином Сергій Слободянюк залишається єдиним законно діючим головою Закарпатської територіальної організації УСВА, легітимно обраним (згідно Статуту) на звітно-виборній конференції ЗТО УСВА 23 квітня 2004 року.  Прес-служба ЗТО УСВА

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  ЗТО УСВА для засобів масової інформації Закарпатської області

  Правління Закарпатської територіальної організації Української Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів інтернаціоналістів) – ЗТО УСВА інформує вас про грубе порушення законодавства України про об’єднання громадян, шляхом втручання окремих посадових осіб обласної та районних держадміністрації краю в її статутну діяльність. Рано чи пізно вони за це ще понесуть цивільно- правову, адміністративну та ккримінальну відповідальність.

  Із достовірних джерел нам стало відомо, що деякі представники політичних партій “помаранчевих”, що за політичними квотами після минулих президентських виборів в Україні призначені на керівні посади в Закарпатській облдержадміністрації, шляхом шантажу і політичного тиску заставили, окремих, доволі пошкоджених війною ветеранів Афганістану (Є. Ластівка, О. Сосновський та деякі інші, які не є членами УСВА), виступити провокаторами дестабілізації багаторічної й доволі успішної статутної діяльності нашого громадського об’єднання спрямованого на соціально-правовий захист ветеранів війни в Афганістані, інших локальних війн, у яких Україна більше 40 раз брала участь після другої Світової війни.

  Не вдовольнившись брутальним „політичним видавлюванням” наших бойових побратимів та членів їх сімей із посад в органах державної влади, де вони багато років чесно і фахово служили народу України, а не Президенту, Прем’єру чи „губернаторам”, ці „пани” поставили собі за мету організаційно знищити наше ветеранське товариство, що само по собі вже має відверті ознаки політичного переслідування за інакодумство. Причина – стратегічна угода УСВА та СПУ про співпрацю у політичних виборах наступного року.

  Дійшло до того, що ця група осіб, яка немає жодного відношення до ЗТО УСВА, після серії провокаційних заяв у ЗМІ області, поширення в районах і містах області чуток, пліток, інсинуацій та відвертої брехні проти правління обласного товариства ветеранів Афганістану, шляхом обману і підкупу, з необмеженим порушенням чинного законодавства України й Статуту нашої організації 25 червня 2005 року зібрали частину учасників бойових дій - ни і намагалися перетворити це, дозволу сказати, зібрання „в позачергову конференцію ЗТО УСВА”. Мета цієї акції - у висловленні недовіри законно обраному правлінню нашої організації, її керівнику С. Слободянюку та обрання лояльних, для теперішніх владних посадовців, нових керівників ЗТО УСВА.

  Не заперечуючи права будь-якої частини ветеранського середовища на скликання, у тому числі й позачергово, конференції чи зборів ЗТО УСВА, для вирішення нагальних проблем його життєдіяльності

  ( ми це самі ініціюємо після повернення наших побратимів із заробітчанства), все ж вважаємо за потрібне зробити низку істотних роз”яснеь норм чинного і, єдиного для усіх діючих в Україні організацій УСВА, Статуту УСВА (реєстраційне свідоцтво Мінюсту України від 17.02.1992р., зі змінами і доповненнями від 17.12.1999р., та від 22.о2.2000р., уточнене реєстраційне свідоцтво ЗТО УСВА, за № 050, видане обласним управлінням юстиції 30.03.2001р.).

  У відповідності до пункту 4.15 та Статуту : „Конференція (Збори) скликається Правлінням не рідше одного разу на чотири роки. Позачергова конференція (Збори) може бути скликана на вимогу рішень Конференцій (Зборів) більшості місцевих організацій – для територіальних організацій, та рішень зборів більшості первинних організацій – для місцевих організацій” (у Закарпатті, для цього випадку, це 8 із 15-ти).

  Згідно з пунктом 4.16 цього Статуту: „Конференція є правочинною, якщо делегатів на неї обрали 2/3 загальної чисельності організацій, що проводять Конференцію і, для участі у роботі конференції, зареєструвалось не менше 2/3 обраних делегатів. Отже, легітимно змінити керівництво ЗТО УСВА може лише законно скликана конференція цієї організації.

  Проте, „ластівки” та їм подібні нічого подібного зробити не спромоглися, оскільки більшість районних та міських організацій ЗТО УСВА на їх провокації не повелися.

  У Закарпатті близько трьох тисяч ветеранів війни в Афганістані. Учасників бойових дій в інших локальних війнах ще понад чотири тисячі. Усім бажаючим „політичним орачам” електорального поля – місця хватає. УСВА ж на своїй V-й Всеукраїнській конференції остаточно визначилася: ми йдемо на наступні парламентські і місцеві вибори з Соціалістичною партією України, Це наш вибір у демократичній країні. Опонентів запрошуємо до чесних і відкритих змагань. В іншому разі – воювати ми також ще не забули. Але це буде не наш вибір!

  16 липня 2005 року відбулося позачергове засідання правління ЗТО УСВА, за участі повноважних представників 11-ти районних і міських організацій УСВА, де одностайно підписали Звернення ЗТО УСВА, яким засудили будь-які провокації проти ветеранського руху в Закарпатській області, яке 17 липня 2005 року офіційно передано в обласне управління юстиції та „Новини Закарпаття”. У зв”зку з гострими захвоюваннями, травмами та трагедіями в сім”ях наших ветеранів правління надало їм матеральну доплмогу за рахунок коштів ЗТО УСВА: Івану Блюда- саркома бедра (В. Березнянський район), Юрію Довбаку – перелом хребта (Іршавський район), Сергію Григорчаку –в один день померли і старший брат і батько…

  Отже, шановні пані та панове журналісти, просимо вас, як представників четвертої влади в Україні, поширити цю інформацію в інтересах її величності Правди.

  Тільки Правда і нічого окрім Правди. Разом ми сила –війна не всіх скосила!  Прес – служба ЗТО УСВА

  м. Ужгород, вул. Православна Набережна, 11, 21 липня 2005 року.Телефон для довідок 803122-33316
  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору