ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатське літо гарне, канікулярне…

    20 апреля 2024 суббота
    69 переглядів

    Літо — це та пора, коли наші діти можуть і відпочити, і підправити своє здоров’я. Саме цій темі і був присвячений черговий брифінг в Закарпатській облдержадміністрації. Про те, що зроблено в цій царині станом на 30 червня, розповіли журналістам начальник управління у справах молоді та спорту ОДА Галина Макар та головний спеціаліст упарвління освіти і науки ОДА Василина Кузьма.За їхньою інформацією, на цей час в оздоровчих закладах краю відпочила та покращила своє здоров’я 62861 дитина, що становить 34,1 % від загальної кількості школярів.є Найвищих показників охоплюваності вдалося досягти у Мукачеві та Іршавському районі—відповідно 53,5 та 50, 1 % від загальної кількості дітей шкільного віку. Непогано спрацювали у Хусті (45,2%), Воловецькому (47,2%) та Рахівському (43,2%) районах.

    Для того, аби діти провели певний проміжок часу з користю для душі і тіла, в області діє 450 оздоровчих закладів різного типу. Однак превалюють табори з денним перебуванням—їх 82,8 %. Створені вони на базі загальноосвітніх шкіл та дошкільних закладів. У багатьох з них практику проходять студенти Мукачівського педінституту.

    Чимало дітей мало змогу набратися сил і вражень й за межами краю : в Криму („Артек”, „ Зміна”, „Молода гвардія”), в Чернівецькій („Вогник Буковини”) та Львівській ( „ Конвалія”) областях. В організації відпочинку та оздоровлення учнів цьогоріч, як зазначили виступаючі, обійшлося без ексцесів. Правда, виникли певні труднощі щодо закордонного варіанту. Вони пов’язані зі складною процедурою отримання дозволу на виїзд груп дітлахів, з метою відпочинку, оздоровлення та подорожування. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 року його видає облдержадміністрація за умови цілої низки нотаріально засвідчених документів.

    Відповідно до обласної програми оздоровлення дітей, перш за все безкоштовнимпи послугами забезпечуються так звані пільгові категорії. Це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, інваліди, діти, що перебувають на диспансерному обліку, з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також ті, щол постраждали відаварії на Чорнобильській АЕС і т.д. Для її реалізації бюджетами різних рівнів передбачено витратити понад 6 мільйонів гривень. Крім цього залучаються і спонсорські кошти. Так, обласним фондом соціального страхування заплановано використати на літнє оздоровлення й відпочинок 1,5 млн. Гривень. Майже мільйон гривень спонсорських коштів залучено й райдержадміністраціями та міськвиконкомами Закарпаття. Тому є підстави, як запевнили посадовці, оздоровити значну частину дітей шкільного віку. Словом, спільними зусиллями, допомогти їм набратися сил, наснаги та вражень до наступного канікулярного літа.

    І ще один нюанс, аби у таборах хлопчики та дівчатка не нудьгували, щоб не виникало конфліктних та інших неприємних ситуацій, для їх працівників управлінням освіти та науки ОДА упорядковано та видано методичний посібник під назвою „Діти і літо”.



    Надія Чопська

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору