ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатські пожежники зробили прогноз на зимовий період

    19 апреля 2024 пятница
    27 переглядів

    Щоб приблизно оцінити те, що на нас очікує в грудні, фахівці відділення моніторингу управлінні пожежної безпеки та аварійно-рятувальних робіт проаналізували минулі роки та спроектували їх результати на останній місяць 2003 року. Про їхні висновки розповідає заступник начальника пожежної охорони області Ігор Матвійчук:

    В останньому місяці року нас традиційно переслідує велика кількість пожеж, тож навряд чи слід очікувати якихось винятків і в поточному. За підрахунками кількість проявів вогняної стихії коливатиметься у рамках 100-115 випадків. З огляду на те, що кількість пожеж на Закарпатті вже перейшла межу в 900 випадків, то свій “мілленіум”, тобто відмітку в тисячу пожеж ми зустрінемо десь посеред грудня.

    Близько третини з них (30-36 відсотків), за прогнозами, виникатиме від порушень пов’язаних з несправними електромережами та електропобутовими приладами. Звісно головну роль у грудні й надалі відіграватиме те, що частина наших краян опалюватиме свої оселі за рахунок електронагрівальних приладів, які спричинятимуть непомірне перевантаження й на без того несправну електропроводку. Окрім того наприкінці місяця під Новий рік слід очікувати й додаткового навантаження на електромережі, спричиненого використанням різноманітних побутових приладів, нетипових для інших місяців року – наприклад, електрогірлянд.

    Досить активно, але вже не так як у жовтні та листопаді виникатимуть пожежі і через таку причину як несправне пічне обладнання (21-29 відсотків). Хоча пік пожеж від нього припадає на сам перехід на пічне опалення (перші холоди), однак їх кількість і надалі залишатиметься суттєвою.

    Найбільше прикрощів у грудні слід чекати від такої причини як необережне поводження з вогнем. У останньому місяці поточного року від неї виникатиме від 28 до 33 відсотків пожеж. Хоча частка загорянь від цієї причини невелика - всього третина, однак на цих пожежах трапляється 80-90 відсотків загибелі людей. Якщо врахувати, що у грудні 2002 року на пожежах загинуло 20 закарпатців, то грудень буде для нас більш ніж гарячим. Фахівці пояснюють такий стан речей великою кількістю різноманітних свят, які супроводжуються вживанням алкогольних напоїв. Як наслідок – необережність при палінні у ліжку у нетверезому стані, що нерідко закінчується загибеллю людей. Особливо це стосується міських мешканців, бо на відміну від інших місяців, у грудні, жертвами пожеж частіше стають мешканці міст та селищ міського типу, ніж сільські жителі.

    У грудні виникають і так звані, “атипові” пожежі, пов’язані із реалізацією на ринках та базарах області різноманітних піротехнічних засобів та петард. Попри всі заходи з безпеки та заборону торгівлю ними, частина з них потрапляє до рук малечі та підлітків. Результат, зазвичай, не змушує на себе чекати - кілька років тому один з господарів через петарду, яка потрапила на горище його житлового будинку, залишився напередодні Різдва без даху над головою, що погодьтеся, річ не з приємних. Схожа історія трапилася і на Берегівщині, де кілька хлопчаків бавлячись з піротехнікою вмудрилися підпалити тваринницьку ферму, на щастя, недіючу.

    Якщо глянути стороннім оком, то змальована картина містить вкрай мало оптимістичних фарб, і що “найгірше”, має тільки один вихід – або усувати наявні порушення правил пожежної безпеки. або сподіватися на “авось”. Однак, останнє навряд чи себе коли-небудь виправдає...

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору