ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатські реформати працюють над благодійними проектами

    25 апреля 2024 четверг
    60 переглядів

    З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира на базі культурно-просвітницького комплексу Свято-Ольгінської церкви розпочався тренінг з організації соціальної діяльності в церковних організаціях. Організував захід Координаційний Комітет з міжцерковної допомоги в Україні. На протязі трьох днів (з 11 по 14 квітня) представники єпархіальних і парафіяльних соціальних відділів із Сімферополя, Донецька, Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсона, Ковеля та інших міст — передусім священнослужителі та миряни Української Православної Церкви, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в Україні, Закарпатської Реформатської Церкви — спільно працюватимуть над благодійними проектами своїх громад. «Вперше я приїхав до України чотири роки тому, — розповідає тренер-консультант Східно-Європейського Офісу Всесвітньої Ради Церков Сергій Готін. — Це були перші пілотажні проекти, у плануванні яких я брав участь — у Львові, в Обухові (Київської області), у Сімферополі, також ми допомагали у створенні столичного хоспісу в ім’я святої великомучениці Варвари. Можу відзначити, що ті проекти, які ми колись починали, сьогодні живуть, розвиваються і являють приклад для учасників, які приїхали на цей тренінг. З'явилося багато нових і новаційних починань. Велика користь від того, що на подібні тренінги та семінари запрошуються спеціалісти з Росії та Білорусії. Це дає змогу вірним Української Православної Церкви ознайомитися з унікальним досвідом і подивитися, як це працює на практиці. Нові напрямки, які зараз намагається втілити в життя Синодальний відділ соціального служіння та благодійності УПЦ, пов’язані з обміном практичним досвідом як усередині країни, так і закордоном».

    За словами організаторів, метою подібних заходів є систематизація та розвиток ініціатив соціального служіння церковних організацій та налагодження зв’язків із суспільними інститутами. Саме тут представники церковних громад навчатимуться координувати діяльність неурядових організацій, вести проектну звітність, оцінювати проекти та робити ефективнішою роботу своїх організацій у мережі соціального служіння Церков.

    За словами заступника Голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ диякона Іоанна Діденка, «в Українській Православній Церкві дуже багато таких церковних ініціатив, які займаються соціальною роботою, але, нажаль, вони мають дуже низький рівень організаційної структури. На парафіяльному рівні набрати людей, організувати якісь акції й заходи дуже легко, але щоб, скажімо, домогтися фінансування з боку якихось впливових структур, необхідні специфічні знання. У зв’язку з цим Синодальний відділ благодійності та соціального служіння УПЦ регулярно проводить тренінги з підвищення кваліфікації для організаторів соціальної роботи. Наші семінари відвідують як священнослужителі, так і миряни, які здійснюють благодійну діяльність на парафіях. Вони здобувають знання, як правильно поставити проектну діяльність, побачити логіку проекту, як вирішити проблему, на яку спрямований цей проект, а також як знайти фінансування»

    Вже упродовж п’яти років поспіль (з 1999 р.) такі організації, як дияконічні центри (Сімферополь, Львів, Запоріжжя), сиротинці (Закарпаття), церковні будинки милосердя (Київ, Одеса) та інші соціальні започаткування допомагають християнам віддано служити ближньому майже в усіх регіонах України.

    «У значних медичних закладах Дніпропетровська діють лікарняні храми, де православні священики здійснюють активну пастирську діяльність. Ми опікуємося всіма соціальними установами, до нас звертаються про допомогу не тільки пацієнти, але й медичні працівники. На цьому семінарі я познайомився з багатьма людьми, які активно займаються благодійністю. Тільки разом ми зможемо досягти успіху та принести користь суспільству. Для цього є база й фахівці. Сподіваюся, що цей семінар дасть нам поштовх для подальших проектів», — зазначив благочинний лікарняних храмів Дніпропетровська протоієрей Георгій Захарченко.

    Учасники тренінгу одностайно дійшли думки, що важливо не тільки, щоб соціальні міжцерковні зусилля були зміцнені досвідом сучасного менеджменту, але й щоб творчі та нестандартні підходи у допомозі нужденним та страждаючим людям завжди отримували гідну підтримку суспільства. А представники церковних громад у своєму місті чи в селі знаходили можливість підтримати родини, що всиновлюють сиріт, Будинки милосердя, що допомагають літнім і хворим, церковні недільні школи тощо.

    Говорилося під час семінару також і про перспективи розвитку дияконічного служіння в Україні.

    За словами організаторів, учасники тренінгу в перервах між засіданнями та практичними заняттями відвідають найбільші благодійні центри столиці, а саме: храм в ім’я Сорока мучеників Севастійських, благодійну організацію «Феотокос», а також Свято-Кирилівську парафію, що при психоневрологічній лікарні імені академіка Павлова.



    Олександр Андрущенко



    Православіє в Україні

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору