ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатським дітям пропонують пройти "школу життя"

    24 апреля 2024 среда
    31 переглядів

    На Закарпатті відбулося виїзне засідання Ужгородського прес-клубу реформ. Цього разу журналісти були гостями дитячого екологічного табору „Школа життя”, що розташувався на території Ужанського національного парку поблизу села Стужиця Великоберезнянського району.
    Декілька зручних та гостинних наметів довкола справжньої карпатської колиби — місце двотижневого відпочинку 16 дітей з Хустського та Рахівського районів. Власне, тут вони ночують, влаштовують дискотеки та різні ігри. Більшу ж частину табірного життя діти проводять у походах, милуючись гірськими краєвидами та вивчаючи можливості довкілля.

    Ідея створення екологічного табору виникла у керівників Ужгородського центру комплексного супроводу розвитку дитини „Розвиток”. Фінансово допоміг швейцарсько-український проект розвитку лісового господарства Закарпаття FORZA. Пілотні території проекту — Рахівщина та Хустщина, тому за допомогою спеціально розроблених анкет дітей було запрошено саме з цих районів, з сіл Богдан та Нижній Бистрий. Кожна зміна табору має свою тематику, цього разу — „Таємниці чарівного лісу”. Під керівництвом директора табору Ольги Карабіньош, двох вожатих та працівників Ужанського парку діти вчаться використовувати лісові багатства у різних цілях, розробляють маршрути туристичних стежок, знайомляться з основами зеленого туризму. Вихованці літнього табору навіть готують справжні бізнес-проекти, де вказують мету, виконавців, бюджет тих чи інших заходів. Наприклад, теми останніх проектів — захист лісу, очищення річок та джерел, створення зеленої аптечки тощо. З часом сьогоднішні учасники табору зможуть формувати ініціативні центри у власних сільських громадах та створювати реальні проекти розвитку. У перші дні таборового життя діти самі пишуть закони, правила поведінки та передбачають відповідальність за порушення. За словами Ольги Карабіньош, табір „Школа життя” — це ще й своєрідний психологічний тренінг, адже тут нема ні батьків, ні грошей, ні мобільних телефонів, ні магазинів. Кожен відповідає сам за себе і є самим собою. Діти виконують різноманітні психологічні тести та одразу отримують кваліфіковану підмогу, адже директорка табору — професійний практичний психолог, фахівець дитячої та сімейної психотерапії, вона також очолює Центр „Розвиток”.

    Ліс для дітей, які сьогодні відпочивають у таборі в Стужиці — середовище існування. За словами керівників табору, вони сприймають його саме як джерело для розвитку власного господарства, однак їм бракує знань щодо раціональнішого використання можливостей лісу, а також щодо необхідності збереження природи. Міським дітям подекуди навіть більш притаманне усвідомлення важливості бережливого ставлення до природи.

    Радміла Устич, менеджер сектору економіки проекту FORZA: „Наша мета — заповнити прогалину в екологічній просвіті людей. Закарпатці не завжди адекватно сприймають лісове господарство. Ми прагнемо донести населенню знання про те, що ліс — не тільки джерело деревини, але й можливість збору сировини для популярних та корисних фіточаїв, база для зеленого туризму тощо. Усе це може давати значний прибуток селянам. FORZA — комплексний проект сталого розвитку Закарпаття, тому наша робота стосується сприяння розвитку знань вже з дитячого віку”.

    Дитячий екологічний табір розташований в унікальній мальовничій місцині, на стикові трьох державних кордонів. Одразу за поляною з наметами проходить кордон зі Словаччиною, також учасники табору разом з прикордонниками виходили на гору Равку, що вже на польській стороні, підкорили Кремінець. Ганна Ґенюта, начальник Новостужицького природоохоронного науково-дослідного відділення Ужанського національного природного парку розповіла, що декілька років тому англійські дослідники визнали місцини довкола Стужиці найчистішим куточком Європи.

    Гостям табору діти подарували пакетики цілющого чаю, трави для якого (чебрець, м’яту, суницю та ін.) зібрали та насушили власноруч. Також загони продемонстрували розроблені рекламні кампанії для виробленого чаю. Радміла Устич як представник проекту FORZA отримала у подарунок знайдений під час екскурсії ріг оленя, така знахідка вважається символом удачі та достатку.

    Наступна зміна у таборі „Школа життя” розпочнеться 4 липня і триватиме два тижні. Організатори планують, що тематика цього разу стосуватиметься кінематографічного мистецтва. Загони виконуватимуть роль кіностудій, отримають майстер-класи з режисури, писатимуть сценарії та відзнімуть свої відеофільми. Зміну підсумує кінофестиваль. Охочі до відпочинку та оздоровлення можуть звернутися до Благодійної організації „Центр комплексного супроводу розвитку дитини „Розвиток” за телефоном: 3-61-57, моб. 8097 747 97 13 або 8050 5236433.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Ребенок был в восторге, несмотря на то, что в отряде по возрасту младше всех. В этом году собирается уже сейчас. Я благодарна ребятам-организаторам за творческий подход, непринудженность в общении, индивидуальность в отношении к каждому ребенку. Программа действительно направлена на развитие личности, а не на ее подавление. Спасибо!