ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатський інститут АПВ є національним партнером ООН

    28 марта 2024 четверг
    76 переглядів

    Як уже повідомляв “UA-Reporter.com”, 12 липня відбулося засідання Ужгородського прес-клубу реформ на тему „Перспективи розвитку аграрного сектору краю у контексті вступу України до ЄС”. З журналістами зустрілися представники Закарпатського інституту агропромислового виробництва УААН.

    Інститут активно співпрацює з Українською академією аграрних наук, а також науковими центрами багатьох країн світу. Лише у цьому році запланована сума для науково-дослідних робіт сягає 1 385 000 гривень. Науковці інституту створили вже чимало сортів овочевих культур при застосуванні новітніх методів селекції. Власні наукові розробки (у сфері землеробства, рослинництва, зоотехніки, тваринництва, харчової промисловості, аграрної економіки) інститут впроваджує на базі фермерських господарств області та спеціальних дослідних господарств. Крім того, інститут займається садівництвом, виноградарством і навіть славиться власними марками вина. Підсумки минулорічної роботи інституту схвально оцінені обласним управлінням сільського господарства і продовольства, а також на рівні Академії аграрних наук. Про це розповіла журналістам директор інституту Ануш Балян.

    Вона також проаналізувала відповідність закарпатського АПК до європейських стандартів. Саме задля того, аби краще адаптуватися до світових тенденцій розвитку цієї сфери, Закарпаття підключилося до програми розвитку європейської спільноти. Закарпатський інститут АВ УААН у цьому напрямі працює вже більше чверть століття, підтримуючи тісні контакти з науковими установами сусідніх європейських країн. Зі слів Ануш Балян, основні вимоги розвиненої Європи до АПК будь-якої країни — це питання якості і безпеки харчових продуктів та захист навколишнього середовища.

    Про міжнародну співпрацю інституту поінформувала координатор комітету розвитку промисловості при ООН (ЮНІДО) Жужанна Чома. Одним із національних партнерів в Україні організація ЮНІДО обрала саме Закарпатський інститут агропромислового виробництва. У співпраці з міжнародними структурами при інституті було створено дорадчий центр, який обслуговуватиме харчову промисловість краю з питань якості та дотримання світових стандартів. Інститут також підтримує ділові стосунки з міжнародним проектом TACIS у сфері транскордонного співробітництва.

    Як повідомив науковий співробітник лабораторії менеджменту, еколог інституту, член Міжнародної соціально-екологічної спілки) Олег Супруненко, метою міжнародної співпраці інституту було підписання Карпатської конвенції за прикладом співробітництва країн, на території яких розташована гірська система Альп. Однак сьогодні підписана конвенція не виконується на належному рівні. Олег Супруненко також закликав громадськість бути обережними та уважними до якості продуктів харчування. Зокрема, він різко засудив ініціативу окремих урядовців створити у кожному регіоні України „надсучасні” свиноферми за досвідом Данії. Насправді технологія, що пропонується українцям, стверджує О. Супруненко, вже давно зазнала нищівної критики фахівців. Оскільки м’ясо свиней, вирощених у тісні клітці, інтенсивно вигодовуваних у лежачому положенні із додаванням до їжі різних небезпечних речовин, може серйозно зашкодити здоров’ю людини.

    На прохання журналістів Ануш Балян пояснила ситуацію, що склалася у Берегівському районі довкола сумнозвісного „Преміксу” та претензій окремих осіб до керівництва інституту, що сьогодні адресуються вже й вищим посадовим особам держави. За її словами, частина мішків з отруйною (що доводять фахівці) речовиною справді перебуває на території інституту. Однак ця площадка була видана інститутом в оренду підприємству „Озон” ще до ввезення мішків з гумовою крихтою, у складі якої експерти виявили значний об’єм важких металів. З появою мішків директор інституту попросила орендарів пояснити, що саме вони тримають на площадці. Керівники „Озону” подали офіційні дозволи митниці, екологічної служби та санепідемстанції на ввіз „Преміксу”, зазначивши, що незабаром речовину буде перепродано й вивезено за межі території інститут і узагалі Закарпаття. Із спалахом скандалу довкола „Преміксу”, що став уже загальнодержавною проблемою, створилася ініціативна група мешканців села Велика Бакта, де розташовано інститут, з вимогою вивезти небезпечну речовину. Разом з тим окремі члени цієї групи дискредитують директора інституту та увесь колектив, домагаючись зміни керівництва закладу — стверджує Ануш Балян. „Ми також хочемо, щоб токсичну речовину вивезли з нашої території, — сказала А. Балян. — Водночас це питання значиться лише четвертим пунктом у зверненні мітингу, нещодавно проведеного у Берегівському районі, як і депутатському запиті чотирьох нардепів до прем’єр-міністра, де вимагають зняти мене з посади. Це вже не вболівання за екологічну ситуацію, а відвертий наклеп на особу і державну установу та зовсім відмінні від природоохоронних мотиви”.

    Олег Супруненко оприлюднив припущення фахівців, що Україна стала жертвою злочинного зговору транснаціональних корпорацій щодо ввозу небезпечних відходів підприємств інших держав до України. О. Супруненко: „Це міжнародна проблема величезного значення, а її вирішення є надзвичайно важкою справою, бо повернути речовину, шкідливість якої доведено, до місця відправки практично не реально”.
    Ужгород: Чи потрібен наш АПК об’єднаній Європі?

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору