ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Бізнес-моделювання у діяльності фермерських господарств

  24 мая 2024 пятница
  77 переглядів

  У понеділок, 4 липня, на Закарпатті відбувся тренінг «Бізнес-моделювання у діяльності фермерських господарств», ініційований Закарпатським офісом Проекту аграрного маркетингу (ПАМ).

  Як повідомив спеціаліст з маркетингу Закарпатського офісу ПАМ Олександр Коваль, впровадження бізнес моделювання сприятиме оптимізації витрат та збільшенню прибутків виробників плодоовочевої продукції. Водночас це розширить альтернативи вирощування культур, технологій виробництва, каналів збуту продукції. Виробники також зможуть порівняти свої успіхи з досягненнями інших фермерів, оцінити рівень конкурентноздатності своєї продукції на ринку виробників.

  Бізнес-моделювання допоможе фермерові взяти кредит, оскільки міститиме інформацію про структуру витрат, рух коштів, рентабельність тощо.

  На думку фахівців Закарпатського офісу Проекту аграрного маркетингу, основними складностями у розробці моделей та надання консультацій є небажання фермера надавати повну достовірну інформацію для розрахунків. Через це на сьогодні зроблено поки 10 моделей, один фермер отримав банківський кредит на основі моделі.

  Цього року спеціалісти обласного ПАМ очікують скласти 25 моделей з бюджетами на 100 – 150 культур. Загалом по Україні планується скласти 600 бюджетів, які стануть ефективним інструментом планування сільськогосподарської діяльності для виробників плодоовочевої продукції у 2006 році.

  Організаторами та тренерами виступили спеціаліст з агробізнесу та маркетингу Київського офісу ПАМ Інна Пономаренко та консультант ПАМ в Україні Хуан Сакото (компанія Informa Economics, Inc. США). Учасниками тренінгу стали спеціалісти Закарпатського та Львівського офісу ПАМ, фахівець з кредитування «Промінвестбанку», виробники с/г продукції, Асоціація товаровиробників Закарпаття, кафедра маркетингу МТІ.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору