ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпаття: Хустський замок реставрують

  02 декабря 2020 среда

  Yа Закарпатті розпочалася співпраця Хустської міської ради та фахівців інституту „Укрзахідпроектреставрація”, які найближчим часом повинні підготувати програму проектних рішень та кошторисних розрахунків щодо можливості реставрації руїн славетного Хустського замку. Як повідомили "UA-Reporter.com" у прес-службі Хустської міської ради, Львівський інститут уже працював над відновленням та благоустроєм території Ужгородського, Мукачівського, Середнянського замків. У Хусті проект стосуватиметься не тільки території самого замку, але й так званого чеського містечка — зведених ще у 20-х роках будівель у стилі модерн, що мають історичне та архітектурне значення.

  Хустський міський голова Хуста Михайло Джанда нещодавно підписав паспорт пам’ятки архітектури та містобудування ХІІ-ХІV ст.ст. — Хустського замку. Обіцяне впорядкування пам’ятки не забарилося, відповідну домовленість між хустською мерією та інститутом „Укрзахідпроектреставрація” уже підписано.

  Як повідомила керівник архітектурно-реставраційної майстерні № 3 інституту Лідія Горнецька, про конкретні напрями реставраційної роботи говорити поки рано: „Кожен замок вимагає індивідуального підходу. Ми працюємо з історичними пам’ятками Львівської, Хмельницької, Тернопільської областей, але кожна з пам’яток — унікальна. Ми стараємося максимально відтворити об’єкт за картографічними, іконографічними матеріалами, хоча сьогодні це, звичайно, вимагає неабияких коштів. Якщо в Україні нарешті розпочне діяти законодавча охорона культурної спадщини, то захист, збереження та відновлення пам’яток фінансуватиме держава”.

  За словами міського голови Хуста Михайла Джанди, завдяки цьому проекту у місті вдасться врегулювати забудову, визначити цінні об’єкти архітектури та облаштувати зону охорони історичного середовища. Крім того, у планах Михайла Джанди, який відомий шанобливим ставленням до історії рідного краю, також створення та облаштування музею на базі Хустського замку.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору