ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпаття: Після пуску другої черги завод "Єврокар" стане найбільшим автопідприємством в Україні

  26 февраля 2020 среда
  Аватар пользователя uzhgorod

  ...Я на закарпатському авто-мобільному заводі "Єврокар". Ось перший пост великовузлової технологічної лінії зі складання автомобілів. На потоці — "Шкода-Фабія".У грудні з конвеєра заводу зійшло 15-тисячне авто. Ювілейною стала саме ця модель.

  Мене знайомлять зі слюсарем-складальником Віктором Гап'юком, який вправно монтує низ і верх автомобіля. Поруч — слюсарі Володимир Філіп, Сергій Товкун. Вони доводять до ладу двигун. Сергій Куригін відповідає за діагностику блоків керування автомобілем. За рівнем майстерності українські робітники нічим не поступаються чеським або німецьким. Після пуску першої черги тут працювала одна лінія у дві. зміни. Нині є дві лінії, на них у три зміни працює 200 робітників.

  Враховуючи заплановане зростання потужностей та підвищення якості закарпатських автомобілів, колектив "Єврокару" спільно з компанією "Ауді" та Національним транспортним університетом на початку минулого року почав реалізовувати проект підготовки висококваліфікованих кадрів в Україні.

  "Запуск першої черги заводу "Єврокар" обійшовся у 35 мільйонів доларів, — розповідають у адміністрації підприємства. — На думку експертів, це один із найуспішніших інвестиційних проектів в Україні".

  Завод щорічно сплачує до держбюджету України 100 мільйонів гривень податків. Для порівняння: схалений сьогодні, 29 січня, депутатами Ужгородської міської ради бюджет обласного центру Закарпаття на поточний 2005 рік складає 109,7 мільйонів гривень.

  Минулий рік для "Єврокару" був дуже успішним. Тоді вперше з конвеєра зійшли улюбленець автолюбителів "Фольксваген-Гольф 5" і престижні моделі "Ауді А4" та "Ауді Аб". Загалом випущено 9500 авт.

  Я покидаю заводське приміщення й виходжу на подвір'я. Прямо на заводському майданчику сотні новесеньких авт різних марок, вони вже готові до реалізації. Сідаю в автомобіль "Шкода-Фабія". Це одна з найдешевших машин для чехів та німців, як колись для нас — "Запорожець". Викладаєш 7900 євро

  — і машина твоя. Поруч ще одна "Фабія", але модифікації седан — вона на тисячу євро дорожча.

  Підходжу до автомобіля "Шкода-Октавія". Ця іномарка коштує вже 11,5 тисячі євро, "Октавіа-Тур" — ще дорожче, 14 тисяч євро. До речі, в Україні найбільшу популярність має автомобіль "Шкода". Цього року буде випущено до 10 500 таких машин.

  На ціну цих автівок впливає кілька факторів. У нас дешевша робоча сила. Скажімо, на чеському заводі робітники отримують близько 400 доларів, на німецькому — ще більше, а у нас середня зарплата — 980 гривень. Значно нижчі у нас і транспортні витрати. Цим і пояснюються нижчі ціни.

  Неподалік майданчика з готовою продукцією розпочато будівництво другої черги проекту "Єврокар". "Тут на площі 25 гектарів розмістяться виробничі цехи другої черги заводу зі зварювання та фарбування кузовів вартістю 200 мільйонів доларів США і плановою потужністю 45 тисяч автомобілів на рік. Словом, цього року на Закарпатті запрацює автогранд із найсучаснішими технологіями. Це означає, що Україна перетвориться на потужну автомобільну державу, а Закарпаття — на вітчизняний центр автомобілебудування. Не кажучи вже про тисячі й тисячі робочих місць. Тільки на заводі "Єврокар" із запуском другої черги додатково буде створено дві тисячі робочих місць.  Іван Жирош (зі скороченнями)


  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Рейтинг: 
  Письмо редактору