ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Представники Комітету виборців України фіксують порушення прав людини

    29 марта 2024 пятница
    25 переглядів

    У сусідніх Чернівцях відбувся "круглий стіл", у ході якого керівники Закарпатської, Одеської, Рівненської та Чернівецької облорганізацій Комітету виборців України поінформували представників владних та громадських інституцій, ЗМІ про результати моніторингу дотримання прав людини, який вони здійснюють в чотирьох областях в межах програми посольства США в Україні «Права людини – 2005». Впродовж липня–серпня представники КВУ в Одеській, Закарпатській, Рівненській та Чернівецькій областях зафіксували майже 200 порушень прав людини.

    На засіданні «круглого столу» в Чернівцях його організатори констатували тенденцію до масових проявів порушення соціально-економічних прав громадян, присутність окремих елементів непорозуміння у стосунках влади та ЗМІ, що призводить до втручання у редакційну політику, порушення права на свободу слова. Простежуються також окремі прояви позбавлення людей права на працю, зокрема, доступу до державної служби, через партійну приналежність та політичні переконання, тиску на опозиційні ЗМІ, застосування непрозорих схем перерозподілу власності на інформаційні ресурси.

    За результатами моніторингу з’ясувалося, що найбільш масовим є порушення права громадян на оплату праці, житло та охорону здоров’я. Держава не в повному обсязі застосовує свої повноваження щодо захисту прав споживачів. Масове обурення громадян викликає невідповідність розміру тарифів якості житлово-комунальних послуг. В сільській місцевості найбільше скарг надходить на порушення майнових прав, бездіяльність влади у вирішенні спірних земельних питань, неналежне виконання своїх повноважень сільськими головами. Масовими є скарги на відсутність з боку владних інституцій реагування, або несвоєчасне реагування та відповідь не по суті на звернення громадян.

    Учасники «круглого столу» прийняли резолюцію, в якій звернули увагу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування на недопустимість порушення прав громадян, необхідність забезпечення в державі умов для забезпечення громадянам конституційних прав і свобод. Вони пропонують вжити передбачені законодавством заходи впливу до роботодавців, які ухиляються від своєчасної виплати заробітної плати, забезпечити рівний доступ громадян до державної служби незалежно від їх партійної приналежності та політичних переконань, давати належну правову оцінку фактам переслідування держслужбовців, приниження їх гідності через політичні переконання, водночас посиливши боротьбу з корупційними проявами, фактами зловживань службовим становищем, перевищення службових повноважень.

    Увагу уряду та органів місцевого самоврядування звернуто на недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я, державних та регіональних програм, неспроможність місцевих бюджетів забезпечувати фінансування лікування хронічно хворих, які потребують дорогих препаратів, процедур, спеціалізованих операцій. Їм рекомендовано заслухати виконання державних та регіональних програм в галузі охорони здоров’я з метою визначення пріоритетів для фінансування з державного і місцевих бюджетів у 2006 році.

    Громадські правозахисні організації вимагають також прискорити реформування ЖКГ та впровадження в державі програми соціального житла, посилити контроль за прозорістю при його розподілі, запровадити щомісячне звітування органів місцевого самоврядування перед територіальними громадами щодо виділення коштів на придбання житла, його розподіл, посилити відповідальність працівників органів виконавчої влади, посадових осіб інших структур за недотримання вимог закону про звернення громадян, зорганізувати семінари та тренінги для державних службовців із роз’яснення та застосування на практиці інформаційного законодавства, в т.ч. Закону «Про інформацію». Припинити практику втручання в редакційну політику ЗМІ, незалежно від їх форми власності та політичної спрямованості, вимагати відставки посадовців, які неадекватно реагують на критичні зауваження ЗМІ та перешкоджають професійній діяльності журналістів, вважати недопустимим факти тиску на опозиційні ЗМІ, в т.ч. через застосування непрозорих схем зміни власників, звернути увагу органів прокурати щодо необхідності посиленого контролю за дотриманням законодавства, прав членів редакційних колективів при зміні власників ЗМІ.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору