ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Про порядок пропуску через Держкордон неповнолітніх громадян України

    29 марта 2024 пятница
    56 переглядів

    Останнім часом почастішали випадки, коли неповнолітні не можуть виїхати в іншу країну. Зазвичай таке відбувається через те, що діти (хоч і у супроводі старших осіб) перетинають кордон без потрібних документів або взагалі без них. Такі ситуації створюють неприємності і для мандрівників, і для прикордонників. Пояснення цьому просте: незнання громадянами правил, за якими неповнолітні можуть перетинати український кордон. Детальне роз’яснення з приводу цих правил “UA-Reporter.com” дав начальник Чопського прикордонного загону полковник Олег ВАЛЬКІВ.— З 1 січня 2004 року набрали чинності нові Цивільний та Сімейний кодекси України. Цими правовими актами встановлені нові норми права, що стосуються виїзду неповнолітніх за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів та у їхньому супроводі, або у супроводі осіб, які уповноважені ними.

    Окрім того, з 1 січня 2003 року Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про взаємні поїздки громадян, а також Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Молдовської Республіки про взаємні поїздки громадян з 1 січня 2004 року скасовано встановлений порядок перетинання неповнолітніми громадянами державного кордону за свідоцтвом про народження. Зараз, щоб перетнути український кордон, неповнолітні громадяни України повинні мати проїзний документ дитини або бути записаним у закордонний паспорт батьків (у віці від 5 до 18 років обов’язково має бути фотографія неповнолітнього). Також з 1 січня 2005 року громадяни України мають можливість потрапити до Молдови тільки за закордонними паспортами і проїзними документами дитини, тобто за паспортними документами, передбаченими українсько-молдовською угодою про взаємні поїздки громадян.

    У країнах Європейського союзу та СНД ця норма правил введена в дію ще на початку 90-х років. Зазначені заходи спрямовані на запобігання незаконному вивезенню з країн неповнолітніх.

    Отже, пропуск на виїзд з України неповнолітнього у супроводі одного із батьків здійснюється тільки за наявності належно оформлених документів. По-перше, у дитини має бути проїзний документ дитини або вона повинна бути вписана у паспорт батьків. По-друге, якщо дитині виповнилось 5 років, то в паспорті батьків повинна бути вклеєна її фотографія та скріплена гербовою печаткою відповідного органу. По-третє, пропуск через кордон можливий лише за наявності нотаріально завіреної заяви обох батьків про дозвіл з дорученням на вивезення дитини за кордон, неповнолітній у цьому випадку повинен мати проїзний документ дитини.

    Виїзд з України неповнолітнього з іншими особами здійснюється тільки за наявності нотаріально завіреної заяви обох батьків про дозвіл з дорученням на вивезення дитини за кордон. У цьому випадку неповнолітній повинен мати проїзний документ дитини.

    У разі відмови одного з батьків дати дозвіл на виїзд дитини за кордон ця проблема вирішуватиметься у судовому порядку. А виїзд громадян України до 16 років самостійно за межі України чинним законодавством не допускається.

    Ці положення встановлені „Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 року №231 (з доповненнями від 24 березня 2004 року №380).

    Порядок пропуску через державний кордон організованих груп дітей визначений „Порядком організації виїзду дітей за кордон у туристичну подорож, на відпочинок та оздоровлення”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 року №280. Цим положенням, зокрема, визначається пакет документів, які оформляються на групу дітей, що слідують за кордон з туристичною метою, на відпочинок або оздоровлення”.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору