ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпаття: Сканером по контрабандистам!

  30 ноября 2020 понедельник

  Вчора, 8 серпня, на запрошення генерального директора митного Директорату Словацької Республіки Йожефа Гьонцола українська делегація, яку очолив в.о начальника Ужгородської митниці Олександр Галай, взяла участь в урочистому відкритті на митному посту “Вішнє Нємецке” введення в дію потужного сканера для проведення огляду великих вантажівок.

  Як повідомила “UA-Reporter.com” головний інспектор по зв’язках із громадськістю та ЗМІ Ужгородської митниці Вікторія Сенгетовська, цей подарунок презентувала словакам відома китайська фірма “Нюктек”. За словами пані Палічкової, експерта з митних питань міністерства фінансів Словаччини, вартість цього сканера складає близько трьох мільйонів доларів США. До речі, це єдиний сканер, якому аналогів на словацькій території поки що не має. На запитання, що спонукало китайців подарувати досить недешевий апарат саме словакам, пані Палічкова відповіла, що у 2003 році ще за президентства Рудольфа Шустера його китайський колега пообіцяв подарувати Словаччині потужний і осучаснений сканер. І додержав свого слова. Символічну стрічку перерізав екс-президент Словацької Республіки Рудольф Шустер.

  А начальник словацького митного поста “Вішнє Нємецке” Мілан Штофа розповів, що відтепер, завдяки скануванню, проходження митного контролю однієї вантажівки триватиме 5 хвилин і 1 хвилина – для отримання на комп’ютері точного знімку. Дотепер перевірка тривала від 30 хв. і більше. Якщо знімок виявить щось підозріле, то вантажівку направлять у бокс для поглибленого огляду. Відтак, словацькі митники стверджують, що сканування вантажівок значно прискорить проходження митного контролю. До прикладу, раніше за добу митні інспектори пропускали по 60-70 каміонів, то тепер – понад 100.

  Українські колеги щиро порадувалися за сусідів, адже їм також від цього неабияка користь. Тепер вони можуть спокійніше перевіряти вантажівки, які прямують на територію України, і бути впевненими, що у них не перевозиться контрабандний товар.

  Чи важко придбати подібний сканер для українських митниць, залежить від розподілу державних коштів урядом України. До слова, тільки Ужгородська митниця щомісяця в середньому перераховує в держбюджет близько 22 мільйонів гривень, тоді як вартість сучасного сканеру складає 15 мільйонів гривень...


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору