ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Сьогодні на гірській Міжгірщині безробітними є 10 відсотків населення

    20 апреля 2024 суббота
    23 переглядів

    У Закарпатті думають не про чисту воду, вона там дана природою, а про роботу. Проблема безробіття є найболючішою проблемою для всього Закарпаття. Але найвищий її рівень, 10 %, спостерігається у Міжгірському районі. 21 людина претендує тут на одне робоче місце. Для порівняння, в Ужгороді - лише 2. Попри це говорити, що заробити у цьому гірському районі не можна взагалі – не доводиться. Федір Наздравецький приїжджає в одне з сіл Міжгірщини, Верхній Бистрий, уже вшосте. Від знайомих дізнався про місцеві мінеральні джерела. І переконався в їх чарівній силі.

    Федір Наздравецький:

    - Я знаю, що вони цілющі, тут старі люди ще говорили, що цілющі і старі діди були наші бувало сюди, а я мав ревматизм молодим, а тепер начало досягати, потім я прийшов сюди і перестало.



    У селі 10 мінеральних джерел, а внесені до реєстру свердловин лише два. Води Міжгірщини належать до категорії мінеральних вод Закарпаття, що мало використовуються. При цьому їх загальний дебет найвищий. До прикладу, Соймівскі джерела дають більше 500 кубометрів води на добу. Розвідано більше 40 джерел абсолютно різної за хімічним складом води, яка здатна лікувати захворювання крові, опорно-руховий аппарат, нервову систему та шлунково-кишковий тракт.



    Петро Добра, директор представництва ЗАТ “Укрпрофоздоровниця” в Закарпатській області:

    - Там води є такі унікальні, яких нема у нас, які в нас в області не дуже розкручені, які майже не використовуються.



    Все зводиться до простого. Відсутність інфраструктури відлякує найбагатших інвесторів. Щоб рокрутити ці мінеральні води потрібно починати з доріг, газу та каналізації. Вкласти доведеться немало, зважаючи на гірський ландшафт. Розвиток рекреації та туризму наразі є одним з пріорітетних галузей Закарпаття. Від цього залежить і добробут місцевих жителів, які здебільшого заробляють на життя в інших країнах. Кількість звернень громадян до Міжгірського центру зайнятості у 4 рази більша ніж в Ужгородському районі.



    Юрій Фущич, директор Закарпатського обласного центру зайнятості:

    - Будуть відкриватися нові робочі місця, багато беруть кредити по сільському господарству, то я думаю, воно населення невелике, тепер особливо іде збирання дикоростучих. Якщо буде організована їх переробка і піде туристично-рекреаційна робота, то я думаю, що через рік-два він буде на рівні з Ужгородським районом.



    Люди готові будувати добробут у власному селі. Потрібен лише інвестор – державний чи приватний. У Верхньому Бистрому все ще сподіваються.



    Галина Ярцева, Андрій Гоцуляк для 5-го каналу із Закарпаття



    "5 канал"

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору