ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Тепло в оселі краян забезпечують 114 котелень і 37 центральних теплових пунктів

    18 апреля 2024 четверг
    83 переглядів

    Житлово-комунальна сфера, незважаючи на певні зрушення впродовж останнього часу, і надалі залишається однією з найпроблемніших. Турбує стан фінансової діяльності переважної більшості підприємств теплоенергетики, рівень розрахунків за спожиті енергоносії. Як зробити суттєві кроки вперед у розвитку житлово-комунального господарства області, радилися на нараді в Закарпатській облдержадміністрації, що відбулася сьогодні в Ужгороді.

    Цього року тепло в оселі закарпатців забезпечують 114 котелень і 37 центральних теплових пунктів. Протяжність тепломережі – 230 кілометрів. У системі водопостачання/водовідведення в області працюють 27 водозаборів, 46 водопровідних насосних станцій, 19 каналізаційних очисних споруд та 43 каналізаційні насосні станції. Протягом січня-листопада 2004 р. послуг тепло- і водопостачання надано майже на 65 млн. 712 тис. гривень. Тим не менше, на 1.12.2004 р. загальна заборгованість споживачів за послуги теплопостачання становить 50 млн. грн. і зросла з початку року на 4,2 відсотка, а за послуги водопостачання і водовідведення – 33 млн. 41,3 тис. гривень (приріст заборгованості – 11%).

    Протягом 10 місяців року рівень оплати за спожиту теплоенергію становив близько 95, за водопостачання – 86 відсотків, але вже за 9 днів грудня знизився відповідно на 0,3 і 1 відсоток. Серед районів найвищий рівень проплати в Хустському (114,7%), Рахівському (111,4%), Виноградівському та Перечинському районах. Найгірше платять за теплопостачання у Воловецькому районі, містах Мукачево, Хуст та Тячів. Серйозна ситуація склалася з розрахунками підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ. Тут з початку року середній рівень розрахунків становить 70 відсотків, лише на 74 відсотки проплачує газ ДП “Ужгородтеплокомуненерго” та на 56% – “Закарпаттеплокомуненерго”. Збитковою є господарська діяльність практично всіх тепломереж, за винятком Перечина, де досягли невеликого прибуткового результату. Одна з основних причин збитковості підприємств теплоенергетики – висока зношеність основних фондів – в середньому понад 52 відсотки.

    Керівник краю звернув увагу посадовців на недопустимість зростання заборгованості за спожиті енергоносії, адже від їх вчасної сплати залежить, чи нормально пройде опалювальний сезон. Керівники підприємств мають переглянути свої підходи до роботи. Потрібен сучасний менеджмент, бачення перспективи, вміння оперативно реагувати на проблеми, що виникають, і головне – запроваджувати нові енергозберігаючі технології, що здешевлюватиме надання послуг. Це питання має бути на щоденному контролі посадовців на місцях.
    Обмежена подача газу в котельні міста Ужгород
    Сергій Слободянюк: “Ми стояли й будемо стояти на захисті прав та інтересів ужгородців!”
    Закарпаття серед областей, котрі найкраще підготувались до роботи в зимових умовах
    Юрій Фогел: «Комунальники Ужгорода працюватимуть цілодобово, аби ліквідувати аварію, що сталася внаслідок прориву магістральної мережі»

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору