ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпаття: У Шаянах — туристично готельний бум

  05 декабря 2020 суббота

  У закарпатському селі Шаяні започаткували близько двадцяти туристично-готельних проектів. Переконатись у цьому змогли журналісти з 10 регіонів України, які відвідали область з метою ознайомлення з туристичними перспективами краю. Гості відвідали Селиську сироварню на Хустщині, виносховище заводу-радгоспу «Виноградівський», Мукачівський замок, столицю лозоплетіння – село Іза та спробували цілющих шаянських мінеральних вод, зупинившись в одному з найкращих туристичних закладів краю – сучасному готельному комплексі «Карпатія», де відбулося виїзне засідання Ужгородського прес-клубу реформ на тему: «Можливості малого та середнього бізнесу у сфері рекреації».

  З історією та сучасними економічними перспективами Закарпаття журналістів ознайомив генеральний директор «Карпатії», директор ТОВ «Закарпатбудкомплект» Андрій Сугай: «Багато українців витрачають великі гроші, відпочиваючи за кордоном, бо прагнуть відповідного сервісу. Слід дбати про те, аби грошовиті і готові витрачати ці гроші люди приїжджали і відпочивали в унікальних місцях власної Батьківщини, а не збагачували Туреччину, Єгипет тощо».

  Андрій Сугай підкреслив, що 65-70 % мінеральних вод колишнього СРСР було зосереджено у Закарпатті. На території одного села вчені знаходять кілька джерел з абсолютно різним хімічним складом води. З них шаянська – одна з найдавніших, відкрита ще за часів Австро-Угорщини віденським дослідником. А на початку минулого століття у Шаяні вже була купель з мінеральних вод. До речі, шаянську місцину, як відомо, дуже полюбляє політик Іван Плющ. За словами А. Сугая, саме на природних ресурсах, можливостях рекреації Закарпаття повинне будувати свою економіку. Але наразі владні програми розвитку туризму залишаються лише паперовими «відписками». Разом з тим, підприємець свідчить, що досі не зустрічав такого довгоокупного проекту, як рекреація. Тим більше, якщо йдеться про комфорт серед природи, серед лісу. У «Карпатію» вже вкладено понад 1 млн доларів (у співпраці з криворізьким «Промінвестбанком»), водночас зведено лише третину запланованого. Бізнес-план передбачав окупність за 5-6 років, однак, за рік роботи, вже очевидно, що йдеться не менше, ніж про 8-10 років. Одним із перших замовників вже став «Криворіжсталь», відпочивали у «Карпатії» і чимало відомих українців, зокрема, нинішній прем’єр-міністр. Готельний комплекс планує збагатитися винотекою, куди б підприємства області постачали свої вина, а також обладнають гірськолижний спуск.

  Водночас збільшується і кількість конкурентів, у Шаяні започатковано близько двадцяти окремих проектів. Узагалі це село має перспективу стати курортом, як це є у багатьох країнах світу. Андрій Сугай коментує: «Думаю, на рівні ОДА слід подбати про окремий статус для таких сіл і, можливо, підпорядковувати їх району, бо сільській раді керувати фінансовими потоками, технічним супроводом розбудови курортної інфраструктури досить важко. Необхідний генплан та чітка політика планомірного розвитку, бо курорт не може бути хаотичним нагромадженням будівель».

  Найближчими днями за фінансової підтримки керівництва «Карпатії» фахівці із Закарпаття побувають на з’їзді спеціалістів бальнеотерапії у Дніпропетровську, де презентуватимуть властивості шаянських мінеральних вод, бо на сході держави фахівці майже не знають унікального багатства Закарпаття, повідомила координатор Ужгородського прес-клубу реформ Ганна Тарканій.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору