ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпаття відгуляло 15-й Гуцульський фестиваль

  27 ноября 2020 пятница

  До закарпатського міста Рахів, де проживають гуцули, минулих вихідних з'їхалось понад півтори тисячі учасників фольклорних колективів з Івано-Франківщини, Львівщини, Чехії та Румунії. Коломийки розбавили продажем бринзи, вишиванок, овечих ковдр, керамічних і дерев'яних виробів. 3 тонни сиру на рік варить Юрій Либавка. Це максимальна віддача від його 300 овець. Продають продукти з овечого молока на ринках Закарпаття та інших областей.  Юрій Либавка, село Біла Церква (Закарпаття):

  - Це тяжка праця, тому що на то треба косити, а ми косимо то вручну все. Треба на полонину їх гнати, там тоже великий труд, бо там погоди такі не дуже важні на полонинах, таке воно складається – важко їх тримати.  Таку працю винагороджують особливі якості сиру. Кажуть, що він перевершує дію віагри. Здорова їжа прямо впливає і на довголіття горян. До речі, варіння сиру, вурди та виготовлення самої бринзи – справа лише чоловічих рук.  Оксана Литвин, місто Луцьк:

  - То є ручна робота, людина вкладає душу, серце, любов в той сир,звичайно що є різниця заводський сир і сир виготовлений руками людини, яка, в якої в крові оця робота і праця з сиром.  Тримісячне усамітнення на полонинах не позначається на веселій вдачі гуцулів. Вони вміють танцювати шалені коломийки і складати свої гуцульські пісні. Оля Ошитко вдалася до аранжування і осучаснення старих гуцульських, бойківських та лемківських пісень і цим подарувала їм нове звучання. А її національний костюм став родзинкою свята.  Ольга Ошитко, Івано-Франківська область:

  - У нас на Прикарпатті, на Івано-Фпанківщині у кожному домі такі

  виробляють. Взагалі цей костюм мені передала у спадок моя бабуся Марія, а ми вже з мамою його осучаснили.  За всю історію проведення фестивалю гуцулів Рахову втретє пощастило його приймати. А наступного року центром гуцульських танців і пісень стане Коломия.  Галина Ярцева, Андрій Гоцуляк, 5-й канал

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору