ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

“Живий, веселий, молодий запам’ятаюсь друзям я…”

  21 января 2022 пятница

  Музично-поетична композиція під такою назвою буде присвячена помітній події цьогорічного засніженого лютого — 16-й річниці виводу військ із Афганістану.В її програмі прозвучать на теренах нашого краю, в тому числі й у гірських віддалених селах, неповторні авторські пісні на вистраждані вірші воїнів-афганців у виконанні Роберта Голованенка та Сергія Соболя. Об’єднує цих чудесних творчих хлопців театр “Шарж” — окраса міста над Ужем, бо ніхто так щиро не може передати дух сучасності, як вони.

  Між ними й глядачами ніколи немає межі, а лише загальна аура духовного єднання. Недарма ж приязно помічені вони й далеко за межами нашого краю. Театр “Шарж” — лауреат ІУ Міжнародного фестивалю “Солдати миру ХХІ сторіччя” (Харків-2003), дипломант І-го Донецького фестивалю “Вітер Сходу”.

  — Ми вважаємо, — говорить завжди усміхнений і завзятий Сергій Соболь, — що писати й говорити про Афган — це просто моральний обов’язок нашого покоління. Ці ж молоді хлопці, багато з яких наші ровесники, стільки перестраждали, потрапивши ще в зовсім молоді літа у перипетії військового екстріму і вистояли. В цьому їх поході за волю інших народів є і духовна спадкоємність, що ще у вісімнадцятому сторіччі боліла нашим закарпатським будителям. Скажімо, видатний Олександр Павлович дуже переживав у своїх творах за Афганістан, на який хотіли покласти свою загребущу лапу англійські колонізатори. І ці наші хлопці не були просто радянськими зомбі, як це люблять подавати деколи деякі розумники, вони перейнялися святим духом волі, що йде з глибини віків… Тому нам особисто і дорогий цей подвиг. Його ми, сподіваюся, ще не один рік будемо оспівувати, поскільки бачимо, що в закарпатському народі наші твори щиро сприймаються, будять живе розуміння сучасного, а не віддаленого сивими віками, бойового і морального подвигу ще зовсім молодих ветеранів Афганської кампанії.  Василь ЗУБАЧ

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору