ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !
література

література

  21 июня 2024 пятница

  Десятий випуск із серії українсько-словацьких художніх перекладів «Між Карпатами і Татрами» нещодавно видала закарпатська письменниця Тетяна Ліхтей.

   

  Це перший соціально-побутовий роман у закарпатській літературі.В ужгородському видавництві «Ґражда» вийшла друком книга Юрія Станинця «Сусіди», яка увійшла до літературної краєзнавчої серії «Люби своє» пам’яті Олекси Мишанича. Про це повідомив редактор видавництва «Ґражда» Андрій Ребрик.

   

  Вчора в Ужгороді за участі екс-віце-прем’єр-міністра з гуманітарної політики України, академіка, директора Інституту української літератури НАН України М.Жулинського на кафедрі української літератури Ужгородського національного університету розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена пам’яті та творчості закарпа

   

  У закарпатському Виноградові пройшов літературно-музичний вечір "Співець нескорених Карпат", присвячений 100-річчю з дня народження поета, публіциста, педагога Юлія Боршоша-Кум'ятського.

   

  "Рекітське сузір’я" — під такою назвою 10-12 липня в невеличкому сільці Рекіти Міжгірського району Закарпаття відбудеться другий, уже міжнародний, фестиваль юних поетів і прозаїків.У цьому селі третій рік діє громадська дитяча організація "Мала академія літератури і журналістики" (МАЛІЖ), заснована з ініціативи письменника, заслуженого журналіст

   

  У польському курортному місті Криниця завершився VIII Світовий конгрес русинів. Учасники переймалися участю молоді в національному відродженні. Однією зі складових заходу стало вшанування нових лауреатів Міжнародної премії ім.Олександра Духновича.

   

  У м. Свиднику відбулося 51-е Свято русинів-українців Словаччини, в якому взяло участь понад 800 учасників фольклорних колективів. Програма була представлена сімома програмами: «Вітайте у Свіднику», «Гість до дому», «Єй, заграйте, заграйте…», «Зелена надія», «Ставлення мая», «На ґаздівському дворі», «Дарунок».

   

  10-12 липня у закарпатському селі Рекіти, що в Міжгірському районі, пройде II-й Міжнародний фестиваль юних поетів та прозаїків "Рекітське сузір’я-2005". Організатор — Закарпатське відділення Малої Академії літератури та журналістики України.Цьогоріч у фестивалі візьмуть участь півтисячі юних поетів та прозаїків із 12 країн світу.

   

  В обласному центрі Закарпаття перебуває з візитом один з найвідоміших естонських письменників Арго Валтон. Він приїхав на запрошення кафедри угорської філології Ужгородського національного університету.

   

  Українського письменника Василя ШКЛЯРА по праву називають “українським динамітом”. За гостросюжетність, динамізм, драматизм. Нині він — найпопулярніший автор не тільки в Україні, а й за межами. Досить сказати, що його роман “Ключ” протягом двох років уже видавався тричі! Цей твір також видано в Болгарії та Швеції.

   

  Схоже, в Україні спалахнула нова тенісна зірочка. Оскільки світові агентства в яскравих тонах описують подвійну перемогу 16-річної закарпатської тенісистки Ірини Матійчук на юніорському турнірі International Junior Championship у Сінгапурі.