ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
література

література

  08 апреля 2020 среда

  Десятий випуск із серії українсько-словацьких художніх перекладів «Між Карпатами і Татрами» нещодавно видала закарпатська письменниця Тетяна Ліхтей.

  3 просмотров. Обсудить (0)

  Це перший соціально-побутовий роман у закарпатській літературі.В ужгородському видавництві «Ґражда» вийшла друком книга Юрія Станинця «Сусіди», яка увійшла до літературної краєзнавчої серії «Люби своє» пам’яті Олекси Мишанича. Про це повідомив редактор видавництва «Ґражда» Андрій Ребрик.

  9 просмотров. Обсудить (0)

  Вчора в Ужгороді за участі екс-віце-прем’єр-міністра з гуманітарної політики України, академіка, директора Інституту української літератури НАН України М.Жулинського на кафедрі української літератури Ужгородського національного університету розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена пам’яті та творчості закарпа

  3 просмотров. Обсудить (0)

  У закарпатському Виноградові пройшов літературно-музичний вечір "Співець нескорених Карпат", присвячений 100-річчю з дня народження поета, публіциста, педагога Юлія Боршоша-Кум'ятського.

  8 просмотров. Обсудить (0)

  "Рекітське сузір’я" — під такою назвою 10-12 липня в невеличкому сільці Рекіти Міжгірського району Закарпаття відбудеться другий, уже міжнародний, фестиваль юних поетів і прозаїків.У цьому селі третій рік діє громадська дитяча організація "Мала академія літератури і журналістики" (МАЛІЖ), заснована з ініціативи письменника, заслуженого журналіст

  5 просмотров. Обсудить (1)

  У польському курортному місті Криниця завершився VIII Світовий конгрес русинів. Учасники переймалися участю молоді в національному відродженні. Однією зі складових заходу стало вшанування нових лауреатів Міжнародної премії ім.Олександра Духновича.

  3 просмотров. Обсудить (0)

  У м. Свиднику відбулося 51-е Свято русинів-українців Словаччини, в якому взяло участь понад 800 учасників фольклорних колективів. Програма була представлена сімома програмами: «Вітайте у Свіднику», «Гість до дому», «Єй, заграйте, заграйте…», «Зелена надія», «Ставлення мая», «На ґаздівському дворі», «Дарунок».

  4 просмотров. Обсудить (0)

  10-12 липня у закарпатському селі Рекіти, що в Міжгірському районі, пройде II-й Міжнародний фестиваль юних поетів та прозаїків "Рекітське сузір’я-2005". Організатор — Закарпатське відділення Малої Академії літератури та журналістики України.Цьогоріч у фестивалі візьмуть участь півтисячі юних поетів та прозаїків із 12 країн світу.

  4 просмотров. Обсудить (2)

  В обласному центрі Закарпаття перебуває з візитом один з найвідоміших естонських письменників Арго Валтон. Він приїхав на запрошення кафедри угорської філології Ужгородського національного університету.

  6 просмотров. Обсудить (0)

  Українського письменника Василя ШКЛЯРА по праву називають “українським динамітом”. За гостросюжетність, динамізм, драматизм. Нині він — найпопулярніший автор не тільки в Україні, а й за межами. Досить сказати, що його роман “Ключ” протягом двох років уже видавався тричі! Цей твір також видано в Болгарії та Швеції.

  8 просмотров. Обсудить (0)

  Схоже, в Україні спалахнула нова тенісна зірочка. Оскільки світові агентства в яскравих тонах описують подвійну перемогу 16-річної закарпатської тенісистки Ірини Матійчук на юніорському турнірі International Junior Championship у Сінгапурі.

  6 просмотров. Обсудить (0)