ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !
ветерани

ветерани

  21 марта 2023 вторник

  У Києві 12 тисяч ветеранів війни в Афганістані на чолі з головою УСВА Сергієм Червонопиським пікетують Верховну Раду України. Акція проходить за підтримки Соціалістичної партії України.

   

  Діючі грошові компенсації афганці називають "подачками". Сім"ї загиблих отримують 29 гривень, а пенсія становить лише 300.

   

  Громадське об’єднання «Місто» ініціювало ряд заходів в місті Ужгороді, аби ветерани Великої Вітчизняної війни не залишилися обійдені в святкові дні увагою і відчули сповна спадкоємність поколінь та те, що справа їхня не пропала, а живе в полум’яних серцях молодшого покоління, не згасилася різними перехідними періодами то до демократії, то від не

   

  У закарпатському райцентрі місті Тячеві закладено алею Слави на ознаменування подвигів, якими у жорстокій борні з фашизмом 60 років тому здобута велика всенародна Перемога.

   

  Іршавська міська рада на Закарпатті вирішила надати конкретну допомогу ветеранам війни , що потребують газифікації своїх осель або ж приватизують земельні ділянки.

   

  Визнанням на державному рівні важкого життєвого шляху громадян України, чиє дитинство збіглося з роками Другої світової війни, є прийнятий Верховною Радою України Закон "Про соціальний захист дітей війни" (№ 2195-IV від 18 листопада 2004 р.).Під його дію підпадають громадяни України, яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 р

   

  В Ужгороді відбулася обласна нарада, на якій, зокрема йшлося й про завдання щодо підготовки та відзначення на Закарпатті 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війни.

   

  Сьогодні в обласному центрі Закарпаття відбудеться презентація фільму "Ветерани за мир". Документальна стрічка створена спільними зусиллями Ужгородського міського Товариства учасників Афганської війни та приватної телерадіокомпанії "М-Студіо".

   

  Сьогодні в Ужгороді під керівництвом голови Закарпатської обласної організації ветеранів Афганістану Сергія Слободянюка відбулося засідання правління ЗТО УСВА.

   

  У переддень Дня захисника Вітчизни в мерії обласного центру Закарпаття вітали ветеранів Великої Вітчизняної війни.Як повідомили “UA-Reporter.com” у прес-службі Ужгородської міськради, міська влада завжди знаходить можливості тісно та дієво співпрацювати з ветеранськими організаціями та військовими структурами.

   

  У ці хвилини в обласному центрі Закарпаття біля пам’ятника «Скорботній матері» з нагоди відзначення 16-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану проходить панахида за участі священнослужителів православної церкви по закарпатцям, загиблим у Афганскій війні.

   

  "Пам'ятаймо минуле заради майбутнього" — під такою назвою була проведена акція а Сторожницькій ЗОШ І-ІII ст., присвячена визволенню Закарпаття від фашистських загарбників. У ній взяли участь не лише учні та вчителі школи, а й шановані в селі люди~ учасники та свідки Великої Вітчизняної війни - Вікентій Синичка та Марія Конкус.

   

  Хід виконання Указу Президента України “Про відзначення 60-річчя Перемоги та пам’ятних подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” аналізували на колегії Закарпатської облдержадміністрації, що відбулася сьогодні в Ужгороді. На колегії накреслювали заходи, визначали пріоритети.

   

  Велика група жителів обласного центру Закарпаття м.Ужгород — учасники Великої Вітчизняної війни — з нагоди святкування 60-ї річниці визволення Закарпаття від фашистсько-німецьких загарбників побували на місцях бойової слави в Ужгородському, Перечинському та Великоберезнянському районах гірського краю.

   

  Останній бій проти фашистів на українській землі відбувся 28 жовтня 1944 року. Крапку у битві за рідний край поставлено саме в найзахіднішому реґіоні сучасної України — Закарпатті.

   

  До всеукраїнських святкувань приєдналися президент Білорусі Лукашенко і президент Азербайджану Алієв. Сьогодні їхні літаки приземлилися в аеропорту «Бориспіль».

   

  В містах та селах Закарпаття організовувались і продовжують проводитись зустрічі з ветеранами, круглі столи. У навчальних закладах започатковані тематичні уроки, лекції. У музеях та бібліотеках розгорнуто експозиції, присвячені темі визволення. Надається конкретна допомога ветеранам.

   

  Сьогодні в Ужгороді відбулося спільне засідання Президії Ужгородської міської організації ветеранів війни та праці (голова - Сабінін А.С.) та громадського об’єднання “Місто” (голова - Слободянюк С.М.), присвячене 60-річчю звільнення України та Закарпаття від фашистських загарбників.

   

  Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України" про перерахунок пенсій ветеранам ряду воєн. За ухвалення такого рішення проголосували 307 народних депутатів.