ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Безвізовий режим з ЄС: знову тривожні дзвінки

  21 февраля 2018 среда
  Аватар пользователя Виталий_Цимба

  У понеділок, 19 грудня, відбудеться третя рада асоціації «Україна – ЄС». Ще до цього, десь тиждень тому, відбулись презентації попередніх доповідей щодо стану виконання Україною вимог, які містились в угоді про асоціацію. Авторами докладу були співробітники Європейської служби зовнішньої політики та безпеки, а також Європейська комісія. Доповідь звучала схвально: згідно з нею, Україна виконала всі умови для отримання безвізового режиму з Європейським союзом.

  Сам документ не представляє собою ніякої цінності та новизни для прочитання, окрім констатації цього факту (факту виконання Україною всіх вимог Євросоюзу). Однак, є два моменти, які особисто в мене викликали як мінімум подив і пересторогу.

  1). Не дивлячись на те, що самі представники Євросоюзу заявили про виконання Україною всіх вимог, які ставились до неї в контексті угоди про Асоціацію, ніхто нам безвізовий режим так і не надав. Більш того, розгляд щодо надання / не надання (саме розгляд, голосування, вирішення питання, а не факт) безвізу відклали на кінець лютого 2017 року. Не здивуюсь, якщо в лютому його перенесуть на осінь 2017, а потім – ще кудись… А урядові «експерти» одразу ж почали розповідати, що «нічого страшного» у такому переносі немає. Отже, навіть за умов повного виконання всіх вимог (що було констатовано самими представниками ЄС) надії на те, що у лютому ми вже отримаємо безвіз, немає.

  2). Щодо самого «виконання умов». Судячи з того, яка інформація надана у звіті, до виконаних вимог, про які йшлось у Асоціації, додались умови, яких там взагалі не було! Тобто, наш уряд виконував якісь усні умови, про які народ навіть гадки не мав! Про це, власне, повідомив екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов:

  «Згідно зі звітом, «Україна здійснила ряд реформ по боротьбі з корупцією і зачистці банківської системи». Я дуже добре знаю текст Угоди про Асоціацію та «дорожню карту» безвізового режиму – я складав більшу частину цього документу. У жодному документі немає нічого про необхідність «зачистки» банківської системи.
  Власне, в 2012-2013 роках, коли ці документи узгоджувалися, про «чистку» мова взагалі йти не могла - з банківською системою країни було все в порядку. Якщо ж нинішня влада в якийсь момент взяла на себе якісь додаткові зобов'язання перед ЄС щодо розвалу фінансової системи країни і зачистки ринку під когось конкретного, думаю, суспільство має право про це знати». – прокоментував він дану ситуацію.

  Я теж вважаю, що, якщо влада справді пішла на усні зобов’язання, або на зобов’язання, які було внесено у документ про Асоціацію постфактум, ми маємо про це знати. Обов’язково. Чи не час народові України знов «спитати з влади» щодо її, як мінімум сумнівних, дій?

  Рейтинг: 
  Загрузка...