ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Delegace Zakarpatské oblasti Ukrajiny v Ústeckém kraji

  17 июля 2019 среда
  Аватар пользователя uzhgorod

  Ve čtvrtek 5. května navštívila delegace v čele s předsedou oblastní rady ukrajinské Zakarpatské oblasti Michailem Rivisem Ústecký kraj. Představitelé Zakarpatské oblasti se setkali i s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a se zástupci firem, které projevují zájem o spolupráci. Delegace také navštívila Elektrárnu Ledvice a Lázně Teplice.

  Na krajském úřadu přijal představitele Zakarpatské Ukrajiny v zastoupení hejtmana předseda Výboru pro národnostní menšiny ZÚK Pavel Vodseďálek a vedoucí kanceláře hejtmana Luboš Trojna. Michail Rivis v úvodu připomněl, že Podkarpatská Rus byla do roku 1938 součástí tehdejšího Československa. „Vítám možnost spolupráce na regionální úrovni a přijímáme rádi pozvání ke společné účasti na prohloubení vztahů a k nalezení konkrétních forem kooperace a vzájemné pomoci,“ uvedl předseda oblastní rady Michail Rivis.
  V odpoledních hodinách se v Bílině s delegací Zakarpatska setkal hejtman Oldřich Bubeníček
  Představitelé Ústeckého kraje zdůraznili také blízkost obou národních kultur. „Jednání o vzájemných podnikatelských příležitostech a jejich možné konkretizaci v podobě pracovních možností v průmyslové zóně Triangle považuji do budoucna za velmi přínosné,“ řekl Pavel Vodseďálek.

  Profil Zakarpatské oblasti přiblížil v prezentaci vedoucí oddělení vnějších vztahů výkonného aparátu oblastní rady Vasil Majkovskij. Věnoval se zejména investičním příležitostem, zmínil i turisticky zajímavé cíle Zakarpatska a ocenil spolupráci s krajem Vysočina.

  Jednání představitelů Zakarpatské oblasti se zástupci firem působících v Ústeckém kraji se dotkla oblasti stavebnictví, sklářství a developerských aktivit. Diskutovalo se o potřebných změnách ve vízové politice s cílem zjednodušení administrativy při získání pracovních povolení pro Ukrajince a o odstranění překážek v obchodní oblasti.
  V odpoledních hodinách se v Bílině s delegací Zakarpatska setkal hejtman Oldřich Bubeníček
  Obě strany projevily zájem o spolupráci nejen v oblasti průmyslu, ale i turismu, lázeňství, zdravotnictví a školství. V odpoledních hodinách se v Bílině s delegací Zakarpatska setkal hejtman Oldřich Bubeníček.

  V odpoledních hodinách se v Bílině s delegací Zakarpatska setkal hejtman Oldřich Bubeníček

  Členové delegace se seznámili i s tématem průmyslové zóny Triangle. Příchod nových investorů je příležitostí pro subdodavatele i techniky a další odborníky z Ukrajiny.

  Рейтинг: