ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Для вирішення проблем Ужгородської дитячої залізниці потрібен комплексний підхід

  17 декабря 2018 понедельник
  Аватар пользователя rokosovo

  Роберт Бровді коментарУ цьому переконаний депутат обласної ради Роберт Бровді.
  Останнім часом у крайових ЗМІ вкотре актуалізувалась тема Ужгородської дитячої залізниці. Воно і не дивно. Адже у розпал літніх канікул під прицільну увагу потрапляє кожен об'єкт дитячого дозвілля. А ще, черговий приїзд в область високопосадовців з Львівської залізниці дав чергову нагоду згадати про наболіле питання. Однак і цього разу несподіванок не сталося. Все пішло за звичним сценарієм. Львівська залізниця відверто натякнула, що ужгородська дитяча вузькоколійка їй не цікава й не потрібна. Влада міська та обласна на словах знову задекларували свої добрі наміри вирішити проблему. Але по суті – ніякої конкретики. Поговорили, поміркували і так…до наступного літа.
  Хоча, приклад успішного відновлення роботи Ужгородської дитячої залізниці все ж таки є. І, що важливо, не за державний кошт і з чиновницької "доброї волі", а силами волонтерів та громадськості. Отож, для повноти і об'єктивності картини, все ж таки варто почути думку людини, котра у 2009 році була серед натхненників та організаторів волонтерського руху з відновлення вузькоколійки. Отже прокоментувати тодішню й нинішню ситуацію навколо дитячої залізниці, ми попросили депутата обласної ради Роберта Бровді.
  За його словами, сьогоднішня позиція усіх зацікавлених сторін (зокрема вдали і залізниці) не дає підстав сподіватись на позитивне вирішення проблеми. Фактично, за красивими і правильними фразами проглядається банальне бажання – позбутись незручного об'єкта і не нести за нього відповідальність.
  "Два роки тому, започаткувавши волонтерську ініціативу, заручившись ентузіазмом й підтримкою молоді, активістів Студентської республіки, усіх небайдужих ужгородців, ми з командою однодумців домоглися відродження дитячої залізниці", – пригадує Роберт Бровді. "А знадобилося на це, – стверджує він, - півтора місяці волонтерської праці, помноженої на чіткий організаційний патронат і спонсорські кошти, які вдалося залучити під цю яскраву і загальнокорисну ідею. На фоні багаторічного занепаду і посилання на "нездоланні" труднощі, для багатьох це здалося фантастикою. Хтось від заздрощів одразу поспішив назвати це піаром. Хоча насправді "піарилися" не ми, а зовсім не причетні до справи особи. Наприклад, тодішня мерія аврально вирішила взяти повернуту до життя дитячу залізницю на міський баланс. Хоча до цього демонстративно її не помічала і не зробила нічого для її відновлення!"
  На переконання Роберта Бровді, "щоб там не казали, але спільно з громадськістю тоді вдалося зробити дійсно корисну справу. Влітку-восени 2009 року ужгородська малеча безкоштовно насолоджувалась дитячою залізницею. За власний кошт ми здійснили усе необхідне для її зимової консервації. І ясна річ, оголосили, що наша ініціатива та вже зроблена робота має бути підтримана і розвинута. Адже жодна громадська структура не в змозі утримувати подібний об'єкт. Але наш голос не був, на жаль, почутим. Взяття на міський баланс виявилося бутафорним, а заяви колишнього мера про виділення з бюджету 600 тис. грн. – порожніми обіцянками. Як наслідок, втрачено час і можливості. Багато що доведеться починати з початку, хоча всі стартові умови для нормальної роботи і розвитку вузькоколійки були уже тоді".
  Як стверджує депутат, "нинішні спроби передачі з міського на обласний баланс проблему дитячої залізниці не вирішать. Потрібен комплексний підхід. Очевидно, вихід слід шукати у створені спеціалізованого підприємства, яке б на паритетних засадах управлялось та фінансувалось обласною, міською владою та Львівською залізницею. Доцільно залучати також галузеве фінансування за програмами профтехнічної освіти та організації позашкільного дозвілля. І напевно ж не обійтися без залучення приватного бізнесу. Наприклад, шляхом надання прилеглих площ під суміжні розважальні атракціони, частина прибутків від яких спрямовуватиметься на потреби дитячої залізниці."

  Газета "НЕДІЛЯ"

  Рейтинг: 
  Загрузка...