ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

До Закарпатської поліції подано заяву про перешкоджання журналістській діяльності на Хустщині

  19 февраля 2018 понедельник
  Аватар пользователя Віталій Грегор

  1007_GES_Lipcha.jpg
  Сьогодні до Закарпатського облуправління поліції журналістом газети «Срібна Земля» подано заяву про вчинення злочину перед слуханнями по ГЕСам, які відбувались 10 липня 2017 р. в с.Липча на Хустщині. В першу чергу ця заява подана не тільки для того щоб покарати винних, а й убезпечити від таких "тітушок" громади Тячивщини, де вже з наступного понеділка, 7 серпня, починаються громадські слухання і боротьба за захист р.Тересва від цих еко-монстрів.
  https://www.facebook.com/ekosphera.ua/posts/1836148323366459

  0208_zayava_Danka_po_Lipcha.JPG

  В заяві йдеться про те, що перед початком громадських слухань щодо забудови МГЕС в Липчі «до актового залу Будинку культури, де мали відбутися ці слухання та де вже почали збиратися місцеві мешканці, що пройшли попередню реєстрацію, увійшла група молодиків спортивної статури кількістю близько 10 осіб. На запитання місцевих чи є вони мешканцями села Липча та чи пройшли вони необхідну попередню реєстрацію, оскільки їх не впізнають селяни, ці невідомі особи почали поводити себе агресивно по відношенню до учасників слухань та присутніх журналістів»
  0312_Titushki_povernulisya._Gromadski_sluhannya_proti_GES_Lipcha21-57-19.JPG
  Згідно доданого до заяви та оприлюдненого в соцмережах відео, дійсно молодий чоловік погрожує розбити журналісту С.Данко телефон, на який він здійснював відеофіксацію подій, якщо той не перестане зйомку. А на іншому відео, оприлюдненого журналістом інтернет-видання «0312.ua Сайт міста Ужгорода», видно як інший молодик спортивної статури та одязі наніс удар по камері вже іншого журналіста.
  https://www.youtube.com/watch?v=uSWCl6GH6ug
  https://www.youtube.com/watch?v=oPokaQg_F9g

  0312_Titushki_povernulisya._Gromadski_sluhannya_proti_GES_Lipcha21-56-23.JPG

  Окрім того зазначено, що ці «тітушки» за наявною інформацією скоріш за все були причетні того ж дня зранку і до подій в сусідньому Березові, де голова села Богдан Біляк зібрав на незаконні слухання свій «зацікавлений» актив із близько 30 чоловік та проголосували за надання дозволу щодо будівництва МГЕС, не пропускаючи інших жителів до сільського клубу, де проходили ці «слухання», поставивши на вході охорону із молодиків. Фактичне ігнорування сільським головою рішення зборів більшості села, прийнятого на передодні проти будь-якого будівництва цих гідроспоруд, в загальному 600 чол., призвело до подальшого протесту із перекриттям обласної дороги Хуст-Долина.
  http://zakarpattya.net.ua/News/171950-Cherez-namahannia-mistsevoi-vlady-pid-prykryttiam-titushok-protysnuty-mini-HES-u-Berezovi-hromada-sela-perekryla-dorohu-KHust-Dolyna-VIDEO

  Оскільки очевидно, що такі дії вчинялись з метою недопущення висвітлення таких ганебних подій в ЗМІ, шляхом умисного перешкоджання професійній діяльності журналістів, сподіваємось що правоохоронці вживуть якнайшвидших заходів реагування для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

  «Адже захист професійної діяльності журналістів у всьому світі є головною ознакою цивілізованості та демократичності країни. Лише тоді, коли представник мас-медіа відчуває себе захищеним, можна говорити про реальну свободу слова в державі.» - зазначила вірно на своєму офіційному сайті прокуратура Закарпатської області 20.07.2017 р., хоча і сама ще не вжила жодних заходів щодо такого захисту на Хустщині по цим резонансним подіям.
  http://zak.gp.gov.ua/ua/actual_zak.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=212397

  Відтак, принагідно слід зазначити, що всі заяви прокуратури про постійний моніторинг інтернет-ресурсів та «активну» співпрацю із громадськістю не відповідають дійсності і є маніпуляцією із свідомістю громадян. А їхня бездіяльність щодо відсутності перевірки всіх подій пов’язаних із будівництвом ГЕС, незаконних розпоряджень РДА та владного перевороту в Хустській райраді і не прийняття Гаврилюком О.Пацкана 28 липня мотивуючи «неприйомним днем», зустріч губернатора із «новообраною» владою в ОДА є схоже спланованим ланцюгом і узгодженою із обласною владою Г.Москаля, який вже одного разу повідомляв, що має важелі впливу на прокурора Закарпаття щоби "не вийшло так, що влада - в одну сторону, а прокуратура - в другу... Щоб ми в унісон працювали."

  Громадський правозахисник Віталій Грегор
  02.08.2017

  Рейтинг: 
  Загрузка...