ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Експансія Кремля: через Укргаз-Енерго Росія може отримати опосередкований контроль над економікою України

  25 мая 2022 среда
  Аватар пользователя ВО Тризуб

  Відновлення постачання газу через Укргаз-Енерго свідчить про наміри Газпрома завойовувати більші об’єми українського ринку. Про це у коментарі Тижню заявив голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик.

  «Швидше за все це буде не просто постачання газу в Україну. Укргаз-Енерго, скоріше всього, буде йти далі і постачатиме газ на підприємства, на які раніше не постачав. Тобто це ті підприємства, на які постачає НАК «Нафтогаз Україна», - зазначив експерт.

  «Фактично це вимивання нових прибутків з казни держави в приватні компанії. Тому що, як відомо, компанія Укргаз-Енерго частково заснована RosUkrEnergo, частково Газпромом», - додав Боровик.

  За словами експерта, таким чином відбудеться «збільшення ринку постачання природного газу, звісно більший вплив на цей ринок, і потенційно більший вплив на підприємства, які будуть споживати природний газ».

  Боровик також зазначив, що на сьогодні закон про ринок газу тільки входить в дію. «Він потихеньку буде входити до 2015 року», - пояснює експерт.

  За його словами, «тому такого вільного ринку в постачанні природного газу немає», що створює умови для того, що Росія через Газпром отримує змогу опосередковано впливати на українські підприємства.

  Раніше у коментарі «Коммерсанту-Украина» Боровик зазначав, що Газпром «за останні три роки збільшив свою частку на роздрібному газовому ринку країн Євросоюзу з 8% до 17%».

  Нагадаємо, НАК «Нафтогаз Україна» остаточно втратила контроль над компанією УкрГаз-Енерго, що володіє ліцензією на продаж 5 млрд кубометрів газу кінцевим споживачам. Таким чином, контроль над компанією цілком перейшов в руки Газпрому і підприємця Дмитра Фірташа.

  Як повідомило джерело у Газпромі, якщо чинні газові договори будуть переглянуті, Газпром має намір відновити постачання газу українським споживачам через УкрГаз-Енерго.

  Укргаз-Енерго було створено в лютому 2006 року як посередника при продажі імпортного газу на внутрішньому ринку України.

  Тиждень