ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Європарламентар: Європі загрожує війна цивілізацій не з мусульманами, а з Росією

  18 мая 2022 среда
  Аватар пользователя ВО Тризуб

  Європі загрожує війна цивілізацій не з мусульманами, а з Росією, яка - ніби інша цивілізація, і в якій не діє критерій совісті. Про це 28 листопада заявив європарламентар, перший президент незалежної Литви Вітаутас Ландсбергіс, на конференції «Історія і пам'ять. Радянське минуле 1953-1990 р.».

  Починаючи свою доповідь, Ландсбергіс підкреслив, що європейська совість пов'язана з об'єднаної Європою. За словами політика, це те, без чого демократична Європа була б незавершеною, але останнім часом все частіше говориться про амнезію в Європі - схильності забувати історію, історичну справедливість і просто чесність.

  «На жаль, такі процеси у Європі прогресують у потрібному напрямку. Адже й міжнародна фінансова криза - це насамперед криза чесності. Від цього зруйнувалися фінансові системи. Банки та уряду поводилися нечесно, обманювали, шахраювали...», - сказав Ландсбергіс.

  На його думку, європейці дуже вигідно відокремили законність від порядності.

  «Порядність - це моральна, етична оцінка, а законність - то, як домовляємося з юристами. І, звичайно, ми більше схильні акцентувати, що в юридичному просторі якщо когось не взяли, то все гаразд, і питання про порядність не варто. Ось звідки і фінансова криза», - сказав Ландсбергіс.

  Він підкреслив, що навіть у Європі, яка наполягає на необхідності дотримуватися законів, вони не дотримуються.

  Політик стверджує, що втрата совісті в Європі - це тенденція, але на схід від Європи цієї совісті взагалі немає: там порушують справи проти політичних опонентів, але не порушують проти найбільших шахраїв.

  На думку Ландсбергіса, це вказує на відмінності цивілізацій, які з часом можуть призвести до війни цивілізацій.

  «З європейської совістю складніше. Ось у офіційної Росії такого явища немає. Можна зробити висновок, що офіційна Росія залишається за межами Європи, де ще є залишки совісті. Це інша цивілізація. І саме з Росією, а не з мусульманами, загрожує війна цивілізацій. Це не можна допустити, тому незабаром ми побачимо вихід, який вже неофіційно неодноразово пропонувався, після якого і в Європи не буде совісті. Немає різниці, немає проблеми. І ніхто не відчуває себе погано », - наголосив політик.

  Delfi