ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Мінімальна заробітна плата: наслідки підвищення неоднозначні

  22 февраля 2018 четверг
  Аватар пользователя Виталий_Цимба

  Зростання мінімальної зарплати до 3200 грн. призведе до збільшення кількості і якості робочих місць, а зростання цін не вийде за межі сезонних коливань. Про це в своєму повідомленні заявив нещодавно прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Зокрема, січневі статистичні дані свідчать про позитивний вплив на економіку підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати. Говориться про створення 28,000 нових підприємств, скорочення на 16% кількості безробітних та детінізацію економіки.

  «Ми вважаємо, що мінімальна заробітна плата - це правильний крок. Лютий і березень чітко покажуть, що у нас є збільшення кількості підприємців, збільшення мінімальної заробітної плати, середньої заробітної плати для українців, при тому, що ціни будуть залишатися в межах сезонних коливань без будь-яких інших додаткових інфляційних процесів », - розказав Володимир Гройсман.

  Окрім цього, за його словами, на сьогодні є тенденції до зростання кількості і якості робочих місць. Все це, здавалося б, добре, і дає певний привід для обережного оптимізму. Однак, є й інший момент, про який у владі, так би мовити, замовчують:

  «НБУ:« Загальна чисельність працівників офіційного сектора економіки в 2017 році скоротиться на 9% в порівнянні з 2016 роком. Внесок скорочення за рахунок підвищення МЗП складе 5,4 п.п. (Або близько 630 тис. Чоловік) ». Було б здорово, якби Верховна Рада прийняла якесь постанову і пояснила українцям, кому з представників влади можна вірити, а кому не можна », - про це, посилаючись вже на заяву НБУ, не менше« офіційного »і важливого відомства, ніж кабмін, повідомляє Сергій Арбузов, екс-глава Нацбанку.

  Так хто ж із посадовців має рацію? Голова Кабміну чи Нацбанк? І чи є сенс взагалі задавати такі питання? Як мені здається, така тенденція, коли різні відомства говорять різну інформацію і різні показники, свідчить про неможливість влади справитися з ситуацією в країні і хоч якось її контролювати. Згоди немає в найочевидніших речах, у статистиці наслідків власних дій. А якщо так, то про інше вже й питати годі…

  Рейтинг: 
  Загрузка...