Молодь на Закарпатті, змушена їздити на заробітки.
26 сентября 2023 вторник

16.07.2012 (11:35)
Останніми роками все більше молодих людей шукають своє майбутнє за кордоном.Проте, не так як Європейська молодь-що приїздять до інших країн на навчання, працевлаштовуватись у великі компанії, а так як заробітчани-на будівництвах та полях.
Статистика показує, що навіть дипломована молодь із вищою освітою, розуміючи безвихідність ситуації направляються на заробітки за кордон. Вітчизняні фірми та спеціалізовані центри по працевлаштуванню, запевняють що ситуація зовсім не критична, але коли молода людина зіштовхується із проблемою працевлаштування, починає розуміти, що її надурили.
За словами менеджерів великих сервісів по працевлаштуванню, даною проблемою повинні опікуватись вузи та Міністерство Освіти Молоді та Спорту України. Вони повинні прораховувати скільки студентів брати на навчання на ту чи іншу спеціальність.Вони повинні прораховувати баланс між попитом на професію та пропозицію на неї. Нажаль, наші вузи такого не роблять.Навпаки, більшість із них набирають максимальну кількість студентів, щоб мати можливість прожити за рахунок контрактників. А чи працевлаштується дипломований спеціаліст в майбутньому нікого не цікавить.
Олександр Іваненко спеціально для news.elise.com.ua