ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

На 72-му Каннському кінофестивалі Фонд Ігоря Янковського і Держкіно України провели бізнес-ланч «Meet Ukrainian Producers!»

  03 декабря 2020 четверг
  Аватар пользователя SEVEN

  Четвертий рік поспіль на Каннському кінофестивалі Фонд Ігоря Янковського і Monegasque Association Helping Hand спільно з Держкіно України організовують і проводять бізнес-ланчі для українських та зарубіжних кінопродюсерів «Meet Ukrainian Producers!» («Зустрічайте українських продюсерів!»). Презентація нових українських кінопроектів в панорамному ресторані 360 готелю Radisson Blue Cannes викликала інтерес у понад 100 професіоналів міжнародної кіноіндустрії.

  Відкривав бізнес-ланч його ініціатор, засновник благодійного Фонду Ігор Янковський. «Першими успіхами вітчизняного кінематографа ми пишалися 2-3 роки тому, коли знову стали знімати кіно. Те що ми зараз спостерігаємо – це вже нормальне виробництво кінематографічних шедеврів, як і має бути в такій талановитій країні, як Україна. Зараз вже все поставили на рейки, якими впевнено рухаємося до успіху. Нарешті у нас з'явилися кінематографісти, які впізнавані не тільки всередині країни, але і за кордоном. Українське кіно народилося заново, після довгих років застою. І ось тут я абсолютно щасливий», – наголосив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

  Міністр культури Євген Нищук від імені уряду України привітав гостей «Meet Ukrainian Producers» і наголосив на важливості таких зустрічей в контексті розвитку українського кінобізнесу. «Це гарна можливість познайомити міжнародну професійну кіноспільноту із сучасним обличчям української кіноіндустрії, поділитися своїми досягненнями і налагодити ділові контакти між українською та європейською кіноіндустрією», - зазначив міністр культури Євген Нищук.

  Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив: «З кожним роком ми спостерігаємо, як українські події в Каннах користуються все більшою зацікавленістю з боку іноземних кінопрофесіоналів. Особливо це простежується в рамках проведення бізнес-ланчу, адже цьогоріч кількість бажаючих взяти у ньому участь збільшилася практично вдвічі. Ми бачимо практичні результати цих зустрічей, і я вдячний Фонду Ігорю Янковському за те, що він робить для підтримки українських кінематографістів».

  Не випадково, цьогоріч одразу в двох офіційних конкурсних програмах найбільшого і найпрестижнішого у світі Каннського кінофестивалю відбулися прем'єри двох українських фільмів.

  Повнометражний дебют молодого українського режисера Нарімана Алієва EVGE (Додому) відібрали для участі в конкурсі в другій за значимістю програмі Канн Un Certain Regard (Особливий погляд), а стрічка Декеля Беренсона «Анна» (створена в копродукції України, Ізраїлю та Великої Британії) була відібрана до конкурсу короткометражних фільмів. Обидві ці художні роботи створено за підтримки Держкіно України.

  Під час бізнес-ланчу до уваги іноземних продюсерів представили сім українських фільмів, що перебувають на різних стадіях виробництва:

  • історичний фільм "Червоний. Без лінії фронту», режисер - Заза Буадзе;
  • трагікомедія "Мої думки тихі", режисер - Антоніо Лукіч;
  • шпигунський трилер "Спадок брехні", режисер Андріан Бол;
  • історична драма "Довбуш", режисер Олесь Санін;
  • військова драма "Східняк" - режисер Андрій Іванюк;
  • історичний фільм "Чорний ворон", режисер - Тарас Ткаченко;
  • пригодницький фільм «Рагнабор», режисер Володимир Харченко-Куликовський.

  Презентації з показом слайдів і промо-роликів нових фільмів провели українські продюсери: Алла Біла, Дмитро Суханов, Андрій Суярко, Володимир Філіппов, Олександр Чубко, Павло Сушко та Олександр Недбаєв. Після закінчення офіційної частини гості перейшли до частувань і невимушеного спілкування за келихом шампанського з колегами з-за кордону.

  Як виявилося, багато міжнародних продюсерів уже не вперше беруть участь в бізнес-ланчах, організованих Фондом Янковського. А деякі саме на цих зустрічах знайшли своїх партнерів в Україні, як це сталося з кінопродюсером з Німеччини Сюзанною Дуельманн. У 2018 році на аналогічному бізнес-ланчі вона познайомилася з продюсерами Павлом Сушком та Олександром Недбаєвим, зацікавилася їхнім проектом, а цьогоріч вже брала участь в його презентації, як повноправний со-продюсер.

  Нагадаємо, що з 14 по 23 травня на кіноринку Каннського кінофестивалю Marché du Film працював Український національний павільйон.

  Міжнародний Каннський кінофестиваль - є одним з найстаріших і найпрестижніших у світі. Він щорічно проводиться наприкінці травня у курортному містечку Канни (Франція) в спеціально побудованому Палаці фестивалів і конгресів на бульварі Круазет. Акредитований Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) серед небагатьох світових кінофестивалів категорії А. Каннський кінофестиваль вперше провели у 1946 році. Завдяки надзвичайній увазі засобів масової інформації, фестиваль залучає десятки зірок світового кіно. Також він популярний і серед кінопродюсерів, що представляють тут нові проекти і продають вже готові. Під час кінофестивалю Канни приймають понад 150 тис. гостей з усього світу.

  Marche du Film - міжнародний кіноринок, який відбувається паралельно з Канським кінофестивалем і щорічно стає найбільшим у світі майданчиком для зустрічей професіоналів кіноіндустрії, придбання і продажу прав на фільми і пошуку партнерів для спільного кіновиробництва. Кіноринок збирає понад 12,5 тис. професіоналів, серед яких тисячі продюсерів, баєрів, дистриб'юторів і відбірників фестивалів. Участь в роботі ринку - це чудова можливість для презентації кінематографічної України як вигідного партнера і демонстрації можливостей окремих українських кіновиробників.

  Бізнес-ланч в Каннах «Meet Ukrainian Producers!», Ініційований Фондом Ігоря Янковського у 2016 році став традиційним місцем неформальних зустрічей і нових знайомств для кінематографістів усього світу. Досвід проведення двох попередніх ланчів показав свою ефективність через створення нових українських фільмів у копродукції з європейськими режисерами. Благодійний Фонд Ігоря Янковського систематично допомагає молодим режисерам презентувати своє кіно на найбільших міжнародних кінофестивалях у Каннах, Берліні, Торонто, Карлових Варах, Локарно, Талліні та інших.

  Рейтинг: