ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Особливості отримання споживчих кредитів в торгівельних мережах

  29 сентября 2022 четверг
  Аватар пользователя Demchak

  Особливості отримання споживчих кредитів в торгівельних мережах

  Сьогодні банки поступово набирають обертів у споживчому кредитуванні, проте на не досить гуманних умовах (під 25%-100% річних).
  Споживчі кредити поступово повертаються до великих супермаркетів, магазинів електроніки та побутової техніки.
  За даними Національного банку України на жовтень 2010 року темпи приросту споживчих кредитів складають 11,1% на рік, із них в національній валюті – 3,2% на рік, в доларах США – 16% на рік. У валюті банки, як правило, кредитують на купівлю нерухомості та авто. Тому в даному випадку слід звернути увагу на статистику кредитування у гривні.
  Наявність великої кількості товару на складах і падіння продажів спонукають магазини заманювати покупців можливістю купити товар у кредит. Також з’являються пропозиції розстрочки - такий тип кредитування є найбільш вигідним для споживача і був досить популярним ще за радянських часів. Але, варто підкреслити, що більшість магазинів використовують саме схеми кредитування.
  При оформленні кредиту в магазині позичальник буде сплачувати більше, ніж у ситуації з оформленням кредиту в банку. Це пов’язано з тим, що дистанційне кредитування для банку є менш контрольованим, а отже, більш ризиковим.
  Звертаю увагу, що перед оформленням покупки важливо дізнатись:
  - про можливість погашення кредиту достроково (чи не передбачені договором штрафні санкції) та пункт договору, в якому передбачається можливість банку збільшувати відсоткову ставку по кредиту в односторонньому порядку;
  - про строки погашення кредиту та можливі санкції за несвоєчасну сплату внесків по кредиту;
  - яким чином можна повернути кошти, якщо виникне необхідність повернути бракований товар .
  Для уникнення подібних ситуацій слід, по-перше, детально ознайомлюватися з умовами договору кредитування до його підписання, по-друге, закриваючи повністю кредит – отримати довідку про відсутність зі сторони банку до вас жодних претензій і квитанцію про повне погашення кредиту.