ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Русинів називають "лохами"

  21 февраля 2018 среда
  Аватар пользователя барыга

  На «круглому столі» щодо становища русинів в українському та європейському сьогоденні депутат Ужгородської районної ради від партії «Єдиний центр» Наталія Мигалина закликала краян не соромитися розмовляти рідною мовою, а навпаки, використовувати, збагачувати її в щоденному спілкуванні.

  «Наше Закарпаття — то унікальний край, унікальні мова і культура, які формувалися століттями, на перехресті різних держав, мов. Ми все під чиєюсь владою були. Але попри те, що утискали, нищили, пендриками били, люди зберігали мову. Я пам’ятаю часи, коли в нас на Великдень дітей з церкви гнали, щоб паску не святили. Нас учителі гнали з-попід хиж, щоб ми не колядували. Але ми, діточки, потихеньку збиралися і колядували. І не за десять чи п’ять копійок, або за горіхи, а тому, що ми хотіли колядувати. Впевнена, що поміж присутніх тут молодих людей більшість знає наші закарпатські колядки, пісні. Але прикро те, що коли тепер ходжу на свадьби, то вже не чую нашої пісні, їх замінила собою дискотека», — сказала Мигалина.

  Наталія Мигалина висловила жаль, що в сучасної молоді немає тієї потреби, яка була раніше.

  «Нам треба співати рідні пісні, говорити рідною мовою, не ганьбитися говорити по-нашому. А дехто навіть називає людей, які говорять рідною мовою, «лохами» — додала вона.

  «Втішаюся з того, що тут зібралися такі люди, які володіють русинською мовою досконало. Отримала величезне задоволення від того, як Юрій Ситар прочитав вірші Єсеніна в перекладах по-русинськи», - заявила політик.

  Депутат Ужгородської райради Наталія Мигалина закликала молодь: «Шануйте нашу мову, цікавтеся своєю історією. У вас будуть свої сім’ї, діти, тож дбайте про те, щоб вони знали та любили цю мову».

  Рейтинг: 
  Загрузка...