ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Сьогодні в Україні відзначають свято Христового Воскресіння

  03 декабря 2022 суббота
  Аватар пользователя Бандерівець

  Сьогодні християни східного обряду відзначають одне з найголовніших релігійних свят - Христове Воскресіння.

  Свято Великодня встановлене на честь воскресіння із мертвих Ісуса Христа. День святкування встановлений Першим Вселенським Собором в 325 році нашої ери.

  Згідно з Новим заповітом, на третій день після розп'яття, яке відбулося у Страсну п'ятницю, Ісус воскрес, тим самим, давши віруючим можливість вічного життя. Своєю смертю він поніс покарання за всі людські гріхи. Саме тому свято Великодня вважається найбільш значущим в християнській релігії.

  Свято називають також Пасха. В Україні святкувати Пасху почали наприкінці першого тисячоліття. За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці і це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом - ангел небесний відcунув камінь від Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з пахощами, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь і порожній гріб. Тоді жінкам з'явився ангел та сповістив про Воскресіння Господнє.

  За традицією, в день Світлого Воскресіння Христового влаштовують святкові трапези, головними стравами яких стають фарбовані яйця і паски, які напередодні спеціально приносять у храми для освячення.

  Звичай дарувати один одному на Великдень фарбовані яйця з'явився у I столітті н. е. Відповідно до церковного переказу, в ті часи було прийнято, відвідуючи імператора, приносити йому дар. І коли бідна учениця Христа, свята Марія Магдалина прийшла в Рим до імператора Тиберія з проповіддю віри, то подарувала йому просте куряче яйце.

  Тіберій не повірив у розповідь Марії про Воскресіння Христа і вигукнув: «Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, як якби це яйце раптом стало червоним». Тут же на очах імператора відбулося диво - яйце стало червоним, свідчачи істинність християнської віри.
  http://banderivets.org.ua/sogodni-v-ukrayini-vidznachayut-svyato-hrystovogo-voskresinnya.html