ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

В Мінкультури відкрили виставку переможців конкурсів Дитячого малюнку, проведеного Фондом Ігоря Янковського

  26 марта 2019 вторник
  Аватар пользователя SEVEN

  6 листопада 2017 року в приміщенні Міністерства культури України відкрилась художня виставка переможців конкурсів Дитячого малюнку «Україна очима дітей», яка протягом 5 років проводиться Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».
  Культурну подію відкрили засновник Благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський і міністр культури України Євген Нищук. Також, в церемонії взяли участь юні художники - переможці минулорічних конкурсів, батьки, викладачі, директора художніх шкіл та студій.
  Напередодні стіни Міністерства культури України перетворились в барвисту галерею, що складається з десятків робіт юних художників. Виставка дитячих малюнків «Україна очима дітей» складена з картин-переможців Всеукраїнських конкурсів дитячого малюнку, які протягом п'яти років організовувалися і проводилися Фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». У експозицію увійшли 66 картин-переможців в конкурсах «Моя мирна Україна» (2014), «Віра.Надія.Любов» (2015), «Україна: шлях до миру» (2016), «Україна - земля талантів» (2017). Їхніми авторами є юні художники зі всієї України віком від 5 до 17 років.
  Звертаючись до гостей, засновник фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський сказав: «Фонд організовує найбільший в Україні конкурс дитячого малюнку протягом 5 років, і за цей час ми представляли дитячі роботи не тільки в Києві, а й в Нью-Йорку, Брюсселі, Парижі. І ось експозиція кращих картин розгорнута в приміщенні Міністерства культури. За минулі роки у нас сформувались хороші партнерські відносини з Міністерством культури, Держкіно України. І це здорово, коли на благо України працюють всі зацікавлені сторони - і меценати, і держава. Я розумію, що не всі учасники нашого конкурсу стануть художниками, не всі виберуть професії, пов'язані з мистецтвом. Однак, я абсолютно впевнений, що почуття гармонії, почуття прекрасного будуть супроводжувати їх протягом усього життя».
  Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості проведення дитячих конкурсів, які розвивають талант юних українців. «Не дивлячись на те, що Міністерство культури - це державна установа, ми намагаємося бути відкритими, і цьому сприяє цикл виставок в цих стінах. Всі, хто приходять до міністерства, а тут буває безліч делегацій, в тому числі з-за кордону, зможуть отримати естетичну насолоду, подивившись на ці прекрасні малюнки. Мені дуже приємно, що сьогодні тут представлена виставка дитячих робіт під символічною назвою «Україна очима дітей». Я сміливо можу заявити, що у нас сформувались партнерські відносини з Фондом, який системно підтримує культурні проекти в різних сферах: кіно, образотворче мистецтво тощо. Для нас важлива така підтримка, разом ми представляли українське кіно на міжнародних кінофестивалях, організували виставку, і я впевнений, що буде ще багато спільних культурних проектів», - заявив Євген Нищук.
  Юні художники, які виступили на відкритті виставки відзначали, наскільки важлива для них підтримка їхньої творчості і бажали успіхів новим учасникам конкурсу дитячого малюнку. А сім'я юної художниці і неодноразової учасниці конкурсу Лілії Дорошенко передала Ігорю Янковському в подарунок художню картину «Патріоти України».
  Виставка триватиме з 06 листопада по 06 грудня 2017 року.
  Нагадаємо, Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку був заснований Благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» (http://iff-charity.org) в 2013 році, з метою відкриття та підтримки дитячих талантів у сфері образотворчого мистецтва. Найбільш масштабне в Україні дитяче творче змагання відбувається раз на рік, і покликане відкрити світу нові яскраві таланти нашої держави.
  За п'ять років проведення Конкурсу дитячого малюнку:
  - Отримано майже 3000 робіт.
  - У конкурсі взяли участь 2914 юних художників України.
  - Роботи надіслали 177 навчальних закладів (художні студії, художні школи, академія мистецтв, школи мистецтв тощо).
  - Було нагороджено 235 переможців у 70 номінаціях. Юні художники отримали набори професійних художніх матеріалів, а головні переможці отримали: путівки в дитячий табір «Артек», дитячий табір «Буковель», дитячий табір «Час Індиго», дитячий табір «Артек Буковель», 10-денний курс від Мистецького центру «Аурум »в м. Одеса.
  Експозиції картин виставлялися:
  - в Мистецькому центрі «Шоколадний будинок», м.Київ;
  - в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім», м.Київ;
  - в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» в рамках творчого фестивалю «Світ в дитячих долонях»;
  - в артхаус-кінотеатрі «Кінопанорама» та кінотеатрі «Cinema Citi» в рамках програми «Молодість - дітям» Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», м.Київ;
  - в будівлі Європейського парламенту, м.Брюссель, Бельгія;
  - в рамках XXIV Економічного форуму в м. Криниця-Здруй, Польща;
  - в Українському культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції, м. Париж;
  - в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, м. Нью-Йорк, США.

  Тел.: +380 44 459 0304;
  Факс: +380 44 459 0305;
  E-mail:office@iff-charity.org
  web:www.iff-charity.org
  ВБФ ІГОРЯ ЯНКОВСЬКОГО
  «ІНІЦІАТИВА ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО»
  БЦ "Горизонт Парк" корп. 1, 5 поверх
  вул. Амосова, 12, м. Київ, 03680, Україна

  Рейтинг: