ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

История украинцев началась 1 млн. лет назад в Закарпатской обл.? (фото)

  10 мая 2021 понедельник
  Первые люди появились на украинских землях возле с. Королеве на Закарпатье

  Украина давно стала посмешищем для всей Европы с учебниками истории по "Ющенко", в которых гордо утверждается о 140 тысячелетних украинцах! Но это, как оказалось еще не предел.

  Историки Ющенко выяснили, вернее отодвинули украинскую историю на миллион лет дальше. Чем к большей разрухе приводит правление очередной и продажной "старшины", тем больший предлог для гордости у маргинализированного населения необходимо сочинить. Глаза-то у Сирка можно одолжить!
  Вот сканы нового учебника по истории Украины, в которых - держитесь! - говорится о том, что "История Украины берет свое начало с появления первых людей на ее территории. НАУЧНО ДОКАЗАНО, что что первые люди появились на украинских землях примерно миллион лет тому". Как можно предполагать, это было именно на территории западной Украины - "возле с. Королеве на Закарпатье. С появлением первых людей в истории Украины начинается первобытная эпоха, которая характеризуется наличием коллективной собственности, коллективного производства и потребления".

  0_25_0.jpg

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору

  Комментарии

  Аватар пользователя Гость

  Пан Жалива дуже файно Вам дякуву, што йсте передали мою модповідь пану АВ. Ласкаво бох Вас попросив видержати иштьи даякий час со мнов и передати мої одповіді пану АВ. Вун употребляє дерогативну тактику, убо лем себа чув, а так лем його правда є правдов. Одповіді на остатні його коменти пузніше, бо час маву лімітованний и мушу робити на хліб насушний а суть там важні вопроси як означення рутен итд.

  АВ (агент впливу):Маєте щось заперечити по суті мого твердження, не приплітаючи до нього мацкалів?
  Отв.: Маву, лемже я говорю о россіянах. Ви пан АВ говорите о мацкалях, што є дерогативне означення характерне для расистів. В многих демократичних державах за дерогативне означення етники, бо йсте ишли перед суд, а мінімально бо йсте боли оштрафовані.

  Як то, што цензус з року 2001 говорить о 78% українськоі національності, а 50% жителюв України російско-мовні? Докунця в Ужгороді и Мукачові чувим на улиці булше говорити по-російски, як по-украйинськи. Колим позвідав молодих русско-говорящих студентів в Ужгороді чого говорять по-русски? Так ми отвічали: "Ето престижно!"

  Янукович є українець? Який процент жителюв України пуддержує голосами ПР Януковича? На яком язику бісідує ПМ Ю.Тімошенко дома в кругу сімї? Як то, што пан Олег Тягнибок (Свобода) говорить на релаціях Савіка Шустера, што майже 70% депутатів Верховної ради України не суть українці, не української національності? Чудуєте ся пан АВ, што 17 прочитавим як міліони, а не процента? Ваша реакція пан АВ є чистої води шовіністична істерія, а то лем може пошкодити Україні и украйінству. Айбо то небіда, бо поможе русинам вижити.

  Подля тихто інформаціі де факто булше як 20 міліонів жителюв суть россіянами на Україні! Не дармо, філозоф Вассерман из Одеси говорить, што украйинство є сильно зафіксованноє лем во Львівскій, Івано-Франківській, Тернопільскій областях і частично на Волині. Остатна часть України по словах пана Вассермана, може без проблемув витворити єдну економічну зону з Росією.
  Люди які с таков істерійов кричать на других ош брешуть, самі дуже брешуть. Убо вашим "свідомим" штатистичним данним з України вірили, так при цензусі який бо мав боти в року 2011 чи 2012 треба мати з Європейских держав observers, як при голосованнях президента и ВР! Пак можете кричати, што брешу, кидь не дам точні штатистичні числа! Мукачовські вибори йсте свідомо сфалзіфіковали, вибори президента йсте свідомо фалзификовали, а оранжова револуція є мертва! Чого Ваш новий цензус не може боти фалзіфікат, як старий цензус є!? Дуже легко рішити проблему МАЙТЕ з ЄВРОПЕЙСКИХ ДЕРЖАВ ОВSERVERS ЯК НА ВИБОРАХ!!!

  Аватар пользователя Микола Жалива

  Я розкидав цю інформацію... вукраїнцям як ножом по яйцях.

  Аватар пользователя Гость

  Зеркало Неделі неприйимає сисю інформацію на форумі, одповіді пану Агент впливу [АВ] од Обозривателя, зато посилаву на Ваш вебсайт и дякуву Вам за порозуміння. Надіюся, што пан Жалива іх прочитає.

  Агент впливу[АВ]:Визнаю русинів народом в широкому географічному сенсі - від Попраду до Кубані.
  Отв.: Куды подінете АВ офіціальну штатистику Украйини, яка виказує 17 мілліонув россіян? То значыть території Одесса, Крым и восточна часть Украйини од Києва по граныці Луганска з Россіёв.
  1. Русинами (rutheni) в Австро-Угорщині та Польщі називали той самий
  народ, який в Росії називали Малоросами. Це визнавав і автор руської граматики Михайло Лучкай.
  Отв.: Лучкай написав граматику по латинськи, а не по украйинськи. Дайте орігінальну цітацію АВ, а не товмачення украйиських пропагадистів. О Карпатськых русинах Лучкай написав ШІСТЬ томну історію, а не о славянох, які жили на востоці од ріки Збруч. Т.Г.Шевченко (Кобзарь) не числив славян жиючих на заході від ріки Збруч за малоросів чи украйинців.
  2. Русини на всій окресленій території поділяються на етнографічні групи, кожна з яких має свої особливості і у свій час називалася русинами.
  Отв.: АВ, окреслену територію то говорите о Украйіні? А коли украйинці ся обявили в Одессі, а коли россіяни? А греков АВ числите тоже за украйинців?
  3. В Карпатському регіоні мешкає кілька етнографічних груп, які називали себе русинами: гуцули, бойки та лемки.
  Отв.:На Пудкарпатю (Закарпатті) жили русини-долиняни, верховинці и гуцули. Лемки, бойки є терминология введена артефициально на Пудкарпатя, особенно украйинськима колонізаторами починаючи Панкевичом. Ани на Словакії в регіоні Пряшівщини не употреблялося термінологія лемки, бойки меджі жительством. На Словакії употребляли и употреблявуть термінологию русин, руснак, горал и виходняр.
  4. Жодна з названих етнографічних груп не живе лише по один, південний бік Карпат.
  Отв.: Неправда, як говорите АВ, окрем русин-долинян, руснакув-долинян які живуть лем на западно-южних схилох Карпат, бойки не живуть на сих територіях. Бойки з сих територій уже давно изчезли, як ай лемки и суть частинов верховинцьув-русинув. На Словакії лем дакотрі себе означавуть лемко-русин. Булшинство лем русин и руснак. В Польші, там о себе говорять што суть лемки, айбо не на Словакії чи Пудкарпатю.
  5. Єдиною етнографічною групою русинів, територія повністю розміщується на південь від карпатського хребта є долиняни (як і руснаки Воєводини). Це найменша етнографічна група русинів, що зазнала найбільшої мадяризації.
  Отв.: К чому АВ приривняєте русин-долинян? К числу жителюв Пудкарпатя? Пак представляють мінімально 50%, бо іх бивать 600 000 в Закарпатскій області (Пудкарпатя). Русини-долиняни боли виставленны не лем мадяризації, ай словакізації, ай чехизації, ай румунизації, а зато суть менталністью народом Центральної Європы, як словаки чи мадяри, а не восточної Європи як украйинці.
  Заболисте АВ на Гаврошову статью о гуцулах. Лем Ясина має 10% мадяризованных гуцулів яких діти ходять до початковых мадярських школ.
  Почисліть украйинців, як вы числите русинів: Украйина має 46 міл. з того россіян 17 міл., то значить, што Украйина має 46-17= 29 мілліонів украйинців. Россияни и білоруси докопи представлявуть майже 100 міл. то значить, што в Общерусском мире украйинці представлявуть менше 30%.
  6. Переважна більшість етнографічних груп, що іменують себе русинами, перейняли другу етнічну назву українці;
  Отв.:Говорите АВ о административном переписі на Пудкарпаті русинув на украйинцюв з року 1945. Зоберте шатистичні данни на Словакії, де цензус не фалзификувуть, як на Украйині. Словакія до дезинтеграції коммунизму, до року 1989 мала 48 000 украйинців, а русинів не було! Цензус з року 2001 указав, што 24 300 ся записало русинами, а 54 000 жителюв записало материнськый язык русинськый. Украйинську національність собі на Словакії записало 10 800 жителюв, з того украйинськый матерынськый язык лем 6000
  (шисть тисяч), а то суть амігранти з Украйини, більшість споза Збруча Украйини.
  7. Зміна назви йшла зі сходу на захід, й була спричинена експансією Московії, яка перейняла назву Россія.
  Лемже назва рутен (русин) є зо западу (зо захiду), а не зi сходу!
  Отв.:Арцібіскуп Мефодій во Велеграді бов русин (рутен) и хрестив першого короля чеха Боржівоя в року 868! Се ясно говорить Далимилова кроника (чеська летопись)!!! А слово русин/рутен ся ширило с Хрестiянством, а вашим предком россиянам/украйинцям треба боло иштьи 120 рокув убо йсте Хрещенiе од св. Владимира в року 989 приняли.

  Аватар пользователя Гость

  Обласному відділу культури:" Чому закарпатська археологія отримує суму в 33 рази меншу,ніж львівська ? Може Україну не цікавить наша археологія ? А може хтось боїться нашої історії ???

  Аватар пользователя Гость

  В НЗ монополия информации
  В НЗ монополия информации контролирована Камуфляником:) и его бандой, по этому отвечaю Камуфляжнику:) здесь.

  Камуфляжник:) с хвостом сатаны: "Это вы и "сидорята" - одного поля ягоды. Слишком уж вы в последее время преуспели на ниве антигосударственной и антиукраинской деятельности. Кремль и Московский патриархат потирают руки от удовольствия: Сидору приходилось платить, а вы всё то же самое делаете бесплатно по недомыслию... " Испугалась сволоч ордынcкo-азиатская, что с Миколи Жалива вырастёт солидный лидер русинов, так в традициях Сталинских горлорезов ордынец Камуфляяжник:) с хвостом сатаны перешол в атаку.

  Ответ для украинца-ордынца Камуфляжника:) с хвостом сатаны от обыкновенного жителя Подкарпатья:
  Антигосударственное и антиукраинское для украинских ордынцев-азиатов как Камуфляжник:) являются фундаментальные права человека. Для ордынца-азиата Камуфляжника:) с хвостом сатаны жизнь людей не имела, не имеет и никогда не будет иметь никакой цены, точно так как для Сталинских большевиков. В мозгу Камуфляжников:) азиатских ордынцев таких клеток в мозгу нет, которые бы смогли сработать основной закон цивилизованного общества, что перед Господом и законами все люди ровны! Камуфляжники с хвостами сатаны никак не могут понять, что это моё личное право решать какая моя национальность, кто я! И что он к этому должен приступать с уважением так как и к моим религиозным убеждениям. Он не может и не хочет понимать, что это моё право и что Конституция Украины даёт мне на это право, а не право вождя Сталина и Камуфляжников с хвостами сатаны мне это право дают. Камуфляжники:) перверзную коммунистическую идеологию против прав человека выменили сейчас за новую, также перверзную идеологию - идеологию свидомых. Они с фанатическим лицемерием утверждают, что мол наша украинская свидома культура не является вариацией варварской культуры Ленинских и Сталинских большевиков и за её основу не была взята ордынская культура Дикого Поля Украины от предков Чингизхана. Они наоборот хотят нас убедить, что эта свидома культура титульной украинской нации является самой высшей степенью развития цивилизации человека.

  Аватар пользователя Микола Жалива

  А главный атама у них был Ющенко и Юля которая дала отраленное яблоко.

  Аватар пользователя Гость

  не русин-у,
  Быдло вы, не русин! 1 млн. лет назад в Закарпатской обл только украинцев было, даже такое слово как русин не было, не то что белых хорватов.
  До нашей эры Мойсей был украинец, Александер Македонский был украинец, в наше время святые Петр и Павел были украинцы, короли и королевы Англии были украинцы, Наполеон и даже Джордж Вашинктон были украинц. Без Украины и украинцев не только цивилизации не было бы, но даже человечества. Адам в раю мог быть украинец, но ещё без хохла, на 100% Ева в Раю была украинкой. Если Ева не была бы украинка и не пела Адаму "Я тебе молодого пидвела" с яблоком, так никагда наш Всемогучий Бог бы их не выгнал из Раю!

  Аватар пользователя Микола Жалива

  Вы даже не представляете какая это бомба... хохлы туземцы.

  Аватар пользователя ПЕТРО

  Вот- вот появится тезиз, что вообще всё живое произошло с нынешней территории Украины!
  "Утибозимой", до чего жизнь пошла веселая!..

  Аватар пользователя Гость

  МУЙ ДІДО в N- уй степеню усіх зачав.

  Аватар пользователя Гость

  Вряд ли уместен комментарий о ющенковских историках, так как лично я слышу об этой стоянке пораньше ющенковского президентства, и именно в контексте наидавнейшей в Европе. Ну а о достоверности пусть судят историки

  Аватар пользователя Гость

  Вот Вам и прямое доказательство существования не только национальности русин, а целой русинской цивилизации! Русины - государствообразующий народ!