ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Офіційні заходи до річниці Карпатської України

    24 апреля 2024 среда
    59 переглядів

    В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Святкування 69-ої річниці Карпатської України: акції, що пройдуть на Закарпатті».

    Президент Карпатської України о.Августин ВОЛОШИН.
    Президент Карпатської України о.Августин ВОЛОШИН.

    Йшлося про заплановані акції, які проводитиме організація Пласт в Ужгороді та області. Як розповіла голова Ужгородського міського осередку Пласту Софія Будник, у понеділок, 10 березня, на Театральній площі в обласному центрі відбудеться тереновий змаг для юнацтва на тематику подій Карпатської України.

    12 березня усі охочі можуть зібратися о 16.00 біля супермаркету «Вопак» («Білочка») та разом прибрати могили Січових стрільців.

    14 березня о 17.00 відбудеться показ фільму «Трагедія Карпатської України» (ляльковий театр).

    15 березня урочисто покладатимуть квіти до пам’ятника Августину Волошину (9.00), відправлять панахиду на могилі січових стрільців на цвинтарі на вул. Капушанській (10.00 та вшанують пам’ять загиблих на красному Полі (біля м. Хуст, 13.00).

    Голова обласного осередку Пласту Андрій Ребрик зазначив, що події Карпатської України є своєрідною візитною карткою України, адже це була, хоч і кількаденна, історія проголошення незалежної держави. «Кожен закарпатець, я впевнений, відчуває гордість за своїх земляків, які зуміли сконсолідуватися і створити свою державу, тому ми повинні віддати шану молодим хлопцям, які полягли на Красному Полі, боронячи батьківщину», — каже Андрій Ребрик. Більшість із цих воїнів були пластунами ( у тому числі і Августин Волошин), тому сучасна скаутська організація Пласт так багато заходів присвячує саме Карпатській Україні. Цього року пластуни репетирують відзначення 70-річчя події, яке святкуватимуть вже через рік.

    А. Ребрик зазначив, що дуже багато нинішньої закарпатської молоді не знають майже нічого про події 1939 року на Закарпатті. Усі охочі зможуть переглянути документальний фільм у ляльковому театрі та дізнатися правду про історичний факт проголошення незалежності Карпатської України. Пластуни проводять своєрідний експеримент: дітей не приводитимуть зі шкіл примусово, а чекатимуть, хто виявить власне бажання дізнатися про історію свого краю.
    На Закарпатті відзначили 68-му річницю держави Карпатська Україна
    Виставка "Карпатська Україна. У пошуках
    історичної долі. 1938-1945 рр." відкрилась у Києві

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    На жаль, не тільки молодь, а і дорослі не знають правди про ті події. Книг не читають, до бібліотек не ходять, архівними матеріалами не цікавляться або просто не вміють з ними працювати. Документи, що друкуються в інших країнах, нашій "еліті" недоступні, бо вона не знає інших мов, крім мови "титульної нації". А тут свої світила - небораки Федаки , які засмічують свідомість людей плодами своєї хворої уяви. А правда - вона більш жорстока і страшна. Насправді всі ці подіїї -складова операції по руйнації та захопленню Чехословацької Республіки за участі галицьких націоналістів та місцевих колаборантів. Що це була агентура абверу - підтверджено опублікованими в Чехії архівними матеріалами. А заручниками і жертвами стали сотні і сотні закарпатців.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    zabyli, cto "heroj" voloshin begal k fashistskomu konsulu po kazhdoj melochi - sovetovatsja. neschastnyj saraka. i konclager dlja svoih buvshih lybyh druziv otkryl. hovorjat ob etom ukrajincy svoim detjam?

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Закарпаття святкувало проголошення Карпатської України
    та вшанувало загиблих січовиків

    15 березня 2008 року на Красному Полі, що біля міста Хуст відбувся мітинг-реквієм з нагоди 69 річниці відзначення проголошення Карпатської України та вшанування пам’яті січовиків, які обороняли Карпатську Україну від мадярсько-фашистських загарбників. Цей бій на Красному Полі 1939 році увійшов в історію України, як Закарпатські Крути.
    Мітинг розпочався о 13 годині за звичним сценарієм. Захід вів голова Хустської районної Ради Іван Мешко. На мітингу були присутні керівники області: Голова ОДА О.О. Гаваші, Голова обласної Ради М.М. Кічковський. Та представники районних адміністрацій та Рад.
    На Красному Полі також зібралися представники національно-демократичних (УНП, НРУ, УРП «Собор», КУН, ВО «Свобода», УНА-УНСО) сил області, НСНУ, БЮТ та громадських організацій.
    Перед присутніми виступив Михайло Кічковський, Юрій Шухевич (Лідер УНА-УНСО) син легендарного командира УПА, Герой України, Гінцяк Олександр секретар Хустської міської Ради, член УНП, Степан Хмара, Герой України, член УНП. У виступах представників національно-демократичних сил відчувалась стурбованість справ в Україні та в Закарпатті, а саме сепаратистські та антиукраїнські тенденції, що активізувались останнім часом. Особливе занепокоєння викликають факти будівництва чужинських-антиукраїнських символів та штучне роздування русинської проблеми.
    На завершення мітингу до мікрофона прорвався пан Орос Олександр (один із засновників національних організацій в області) і в своєму бурхливо-емоційному виступі піддав критиці обласну владу та назвав її представників комуно-номенклатурними пристосуванцями, які не відстоюють українські національні інтереси, а дбають про своє матеріальне благо. Під час виступу Ороса обласне керівництво зійшло з підвищення і почало стихійно покладати квіти.
    Попи московського патріархату чужинською мовою, терміново провели службу за загиблими Січовими стрільцями, оборонцями Карпатської України. Одразу по закінченню обряду слово взяв найстарший ієрарх – єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП Кирил, який наголосив на неповазі до Закарпатської священної землі попів які використали чужинську мову при виконанні обряду і закликав покласти край сепаратистам в московських попівських рясах. Це звернення було адресоване СБУ, яке не достатньо адекватно реагує на дані провокаційні випади т.зв. отця московського патріархату Д. Сидора.
    На завершення мітингу прозвучав державний гімн, але було прикро спостерігати, що більшість керівників Закарпатських обласних управлінь не співаючи, проігнорували його.
    Святкування проголошення Карпатської України продовжились в районному будинку культури (м. Хуст) чудовим концертом на якому виступили творчі та самодіяльні художні колективи.

    Похожие новости