ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

У Мукачеві завершилася місіонерсько-педагогічна конференція "Православні цінності в системі освіти"

  21 января 2021 четверг

  З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Володимира Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ, Мукачівське єпархіальне управління, Всеукраїнське Православне педагогічне товариство провели на базі Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія регіональну місіонерсько-педагогічну конференцію "Православні цінності в системі освіти".

  Як стало відомо "UA-reporter.com", у форумі взяли участь дев’яносто сім учасників, представники сьоми єпархій, Київської Духовної Академії та Ужгородської Української Богословської Академії, Волинської та Почаївської семінарій, та інших духовних і світських навчальних закладів. Робота конференції висвітлювалася Закарпатським обласним телебаченням і чотирма обласними газетами.

  З вітальним словом до учасників звернувся єпископ Мукачівський і Ужгородський Агапіт.

  Конференція розпочалася доповіддю Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа «Достойно відповісти на виклики часу. Завдання релігійної освіти в сучасній Україні».

  На конференції також виступили: Голова Закарпатського обласного комітету в справах релігій Степан Йовжі, заступник Голови Всеукраїнського Православного Педагогічного товариства протоієрей Владислав Софійчук з доповіддю «Чужих дітей не буває (щодо впровадження в навчально-виховний процес програм статевої просвіти)», ректор Ужгородської Української Богословської Академії ім. свв. Кирила і Мефодія професор, диякон Віктор Бедь з доповіддю "Проблеми щодо визнання державою дипломів духовних закладів УПЦ", секретар Всеукраїнського Православного Педагогічного товариства протоієрей Богдан Огульчанський з доповіддю «Проблеми і перспективи підготовки православних педагогічних кадрів» та ін. Конференція прийняла підсумкову резолюцію. Учасники форуму відзначили нагальну необхідність впровадження православних духовно-моральних цінностей в систему освіти, необхідність ефективної координації зусиль єпархіальних відділів релігійної освіти, катехізації та місіонерства, регіональних осередків Всеукраїнського Православного Педагогічного товариства, всієї православної спільноти.

  Найважливішими завданнями в цьому напрямку роботи учасники визначили:

  - розробку та впровадження навчально-виховних програм з основ православного віровчення та православної культури в загальноосвітній та вищій школі, - створення на базі духовних навчальних закладів консультативних центрів для юридичного забезпечення і розробки законодавчого обґрунтування впровадження православно-орієнтованих програм в систему освіти.

  З метою впливу православних традицій на освітній процес конференція визнала за доцільне підняти клопотання перед відповідними органами про прирівнення дипломів закладів духовної освіти до дипломів світських. Вважати за доцільне також проведення роботи щодо створення на базі духовних освітніх закладів такої системи освіти, яка би дозволила отримувати диплом світського зразка.

  Учасники конференції звернулися до єпархіальних відділів релігійної освіти, катехізації і місіонерства, регіональних осередків Всеукраїнського Православного Педагогічного товариства з рекомендацією використати наявний в ряді єпархій досвід підготовки православних педагогів з метою майбутньої підготовки таких педагогів на високому професійному рівні з можливістю Їхнього викладання в загальноосвітній та вищій школі. Залучити до цього надзвичайно важливого завдання навчальні заклади УПЦ.

  Вони виявили стурбованість згубною діяльністю організацій з планування сім’ї, зокрема впровадженням в навчально-виховний процес програм статевої просвіти, які суперечать національним культурним і традиціям, менталітету українського народу і приводять до розбещення, до духовної і моральної деградації підлітків і молоді.

  Конференція виразила сподівання на плідну співпрацю, активну діяльність православних педагогів, всіх, хто трудиться на ниві просвіти.

  Православіє
  Блаженійший Митрополит Володимир привітав віруючих Закарпаття з десятиріччам Хустської єпархії
  На закарпатській Хустщині — мощі Святого Пантелеймона
  Чудотворна ікона Богородиці в Ужгородському кафедральному соборі

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Рейтинг: 
  Письмо редактору